21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.39min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hoek: Reina powinien być wyborem numer jeden, aby zastąpić Víctora

Hoek: Reina powinien być wyborem numer jeden, aby zastąpić Víctora

Były trener bramkarzy w FC Barcelonie, Frans Hoek, odniósł się do sytuacji panującej w Dumie Katalonii pod względem golkiperów. Hoek, który wychował takich bramkarzy jak Van der Saar, Pepe Reina czy Víctor Valdés, mówi o ewentualnym następcy obecnego portero Barcelony.

„Najlepiej jakby Barcelona wzięła bramkarza ze znanym nazwiskiem i doświadczeniem. Jednak nie każdy taki bramkarz ma profil jak Víctor. A takiego potrzebuje Barcelona. Pamiętajmy, że futbol to jedenastu ludzi na boisku, którzy muszą się rozumieć. Courtois? Ma charyzmę i jest młody, ale nie ma umiejętności tworzenia gry”.

Hoek podkreśla, że ze względu na styl gry Barcelony: „praca Valdésa jest złożona z 80% w tworzeniu gry i 20% z bronienia. Co mecz, ma tylko kilka strzałów do wybronienia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, gdyż można być zdekoncentrowanym”.

„Wkład Víctora w grę Barcelony jest ogromny”, twierdzi Hoek i dodaje: „Hiszpania ma wielu piłkarzy Barcelony i podobny styl gry, mimo że Casillas stoi na bramce, to jednak grają w innych rozgrywkach. Gdy on znajdzie się pod presją przeciwnika, wykopie piłkę jak najdalej. Víctor szukałby innego rozwiązania”.

„Kogo polecam w jego miejsce? Nie powiem publicznie, ale mam listę pięciu kandydatów, wśród których jest kilka mniej znanych nazwisk. Ciężko jest znaleźć bramkarza, który spełniałby wszystkie wymogi”.

W niedawnym wywiadzie dla laXarxa Hoek powiedział jednak że: „Reina powinien być wyborem numer jeden, aby zastąpić Víctora”. Głośno mówił także o dwóch holenderskich bramkarzach, a byli to Michael Vorm (Swansea) oraz Kenneth Vermeer (Ajax).

Źródło: Mundo Deportivo

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/01/hoek-reina-powinien-byc-wyborem-numer-jeden-aby-zastapic-victora/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.