3dn.13godz.42min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Koniec historycznej serii

To była kwestia czasu kiedy Barça w końcu przegra mecz w lidze. Nie udało się poprawić tego niesamowitego rekordu, który zakończył się w  ostatnią sobotę w San Sebastian. 20 meczów bez porażki to niesamowite osiągnięcie i dzięki temu  Barça ustanowiła kilka niezwykłych rekordów, które tutaj zaprezentujemy:

-55 z 60 punktów możliwych do zdobycia: Pierwszy sezon z Tito Vilanovą jako trenerem FC Barcelony nie mógł rozpocząć się lepiej. W pierwszej połowie sezonu drużyna wygrała 18 spotkań i jedno zremisowała, pomimo porażki w San Sebastian, udało jej się wyrównać najlepszy w historii start w lidze hiszpańskiej, który ustanowiła Barça dwa sezony temu, 2010/2011 z identycznym wynikiem 18 zwycięstw i jednego remisu.

-Pierwsza porażka w 20 meczu: Pierwsza połowa sezonu tego sezonu była bardzo podobna do początku sezonu Barçy w 2009/2010, kiedy to zespół również zaszedł tak daleko bez porażki. W tamtym sezonie Barça rozegrała 22 mecze zanim w końcu przegrała z Atlético Madryt (2-1), to była jej jedyna porażka w lidze w ciągu całego sezonu.

-Najlepszy w historii start w meczach wyjazdowych: Barça również wyrównała swój rekord w meczach wyjazdowych z pierwszej połowy sezonu 2010/2011 ponownie wygrywając w wszystkie wyjazdowe spotkania, tym razem z Osasuną (1-2), Getafe (1-4), Sevillą (2-3), Deportivo (4-5), Rayo (0-5), Mallorcą (2-4), Levante (0-4), Betisem (1-2), Valladolid (1-3) i Malagą (1-3).

-Rekord strzelecki: Zespół ustanowił również nowy rekord goli w pierwszej połowie sezonu z 64 bramkami przed wizytą na Anoeta, mając średnią 3,37 na mecz. To trochę lepiej niż 3,21 gola na mecz (61 w 19 spotkaniach) z sezonu 2010/2011.

-Najlepszy Messi: Argentyńczyk był szczególnie wyróżniającą się postacią w tej rekordowej Barçy. Messi strzelił 28 goli w pierwszej połowie sezonu i dodał kolejnego w ostatni weekend. I 18 z jego goli zdobył poza Camp Nou, już wyrównując rekord bramek strzelonych poza domem z sezonu 2009/2010. Jeśli sprawy będą dalej zmierzać w tym kierunku to Argentynczyk może nawet pobić niesamowite 50 goli, których zdobycie dało mu czwartą Złota Piłkę.

Źródło: FCBarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/01/koniec-historycznej-serii/