31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.8godz.20min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mascherano: Trzy mecze w dziesięć dni mogą być ciężkie

Mascherano: Trzy mecze w dziesięć dni mogą być ciężkie

Javier Mascherano stawił się dziś na konferencji prasowej, podczas której mówił o różnych rzeczach, które miały miejsce w ciągu ostatnich dni, między innymi wypowiedział się o osiągnięciach Leo Messiego, najbliższym rywalu oraz sytuacji Tito Vilanovy.

„Messi jest na dobrej drodze, aby stać się legendą. W wieku 25 lat robi to czego nikomu nie udało się osiągnąć nigdy w historii”, powiedział obrońca FC Barcelony. Wypowiedział się on następnie o obecnej fazie sezonu: „Teraz nadchodzi moment, w którym wszystko zaczyna się wyjaśniać. Nie możemy zmienić niczego co robimy od początku sezonu. Wszystko mamy w swoich rękach, zależymy tylko od siebie”.

Jedną z rzeczy, którą najbardziej docenił Mascherano, jest jedność panująca wewnątrz zespołu: „Wszyscy czujemy się jego częścią i trener może być spokojny o to, że każdy kto będzie grał, będzie przygotowany”. Dodał również, że „najważniejsze jest zaangażowanie i rola jaką pełnimy w zespole. Jeśli zespół wie jaką funkcję ma pełnić każdy z nas i każdy ją odpowiednio wykonuje, to wszystko pójdzie dobrze”.

Javier Mascherano grał wcześniej w takich zespołach jak River Plate, Corinthias, czy Liverpool, ale według niego FC Barcelona jest najlepszym zespołem, w jakim miał okazję zagrać: „Miałem szczęście grać w świetnych zespołach o wielkiej historii, ale nie ma porównania do Barçy, z całym szacunkiem do pozostałych. To najlepszy zespół, w jakim byłem”. Argentyńczyk przyznał także, że rozegranie trzech meczów z Málagą w dziesięć dni może być ciężkie: „Nie ma rywala, którego się nie zna. Rozegranie trzech meczów w dziesięć dni z tym samym zespołem może spowodować pewne zużycie. Później widząc rezultaty będzie można powiedzieć czy zakończy się to pozytywnie, czy negatywnie”.

Odnośnie braku Tito Vilanovy, Mascherano powiedział jasno, że nie jest to nic dobrego: „Nie ma niczego pozytywnego w tym, że Tito nie będzie z nami. Ale teraz mamy do czynienia z tematem osoby, jej choroby i najlepiej dać mu spokój. Chcemy tylko żeby było z nim dobrze i żeby zrobił wszystko co potrzebne, aby tak się stało”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/mascherano-trzy-mecze-w-dziesiec-dni-moga-byc-ciezkie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.