31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.8godz.28min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Masip: Valdés jest najlepszym bramkarzem jak może być w Barçy

Masip: Valdés jest najlepszym bramkarzem jak może być w Barçy

Młody bramkarz FC Barcelony B Jordi Masip, wziął udział w programie „DNA Barça”, który emitowany jest na kanale Barça TV. 24-letni bramkarz urodzony w Sabadell, mówił w nim między innymi o Victorze Valdésie oraz o  celach jego drużyny.

Przeważnie jest tak, że wszyscy bramkarze z różnych kategorii wiekowych chcą być takimi bramkarzami, jakimi są Ci występujący w pierwszej drużynie. Z Masipem nie jest inaczej. „Valdés jest dla mnie autorytetem i według mnie, to najbardziej kompetentny bramkarz dla tego klubu. Świetnie gra nogami, co jest tutaj bardzo istotne”. Dla Masipa jest jasne że „Jest on  najlepszym bramkarzem jaki może być w Barçy, mam nadzieję że będziemy mogli jeszcze przez wiele lat oglądać jego osobę w bramce”.

Jordi Masip odniósł się także do sytuacji w drużynie Eusebio Sacristána. „Gramy coraz lepiej, jestem pewien, że Barcelona B będzie osiągała coraz lepsze wyniki. A dobra gra oraz dobre wyniki sprawiają, że ludzie chcą przychodzić na Mini”. W sobotę Barcelonę B czeka potyczka z Xerez. „Nie wiem czy zagram w tym meczu, to nie moja decyzja tylko sztabu trenerskiego. Będę nadal ciężko pracować, jestem ostatnio bardzo zadowolony ze swojej formy”. Jordi Masip został ostatnio oznaczony bohaterem spotkania z Villarealem. Spotkanie te zakończyło się zwycięstwem Barcelony B 3-1, a Masip, dzięki paradom w tym spotkaniu, znacznie zyskał na swojej pewności siebie.

Przed przejściem na Miniestadi, Jordi Masip występował w CE Mercantil. Co ciekawe, przed przejściem do tego klubu, testowany był właśnie w Barcelonie, której jak się okazało później odmówił. „Byłem młody i wtedy powiedziałem nie, wtedy tego nie chciałem”. W wieku 15 lat jednak opuścił swój były klub na rzecz Dumy Katalonii, a konkretnie dołączył do zespołu Cadete A.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/masip-valdes-jest-najlepszym-bramkarzem-jak-moze-byc-w-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.