29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.18min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Niezbędny element

Niezbędny element

Ostatnie  minuty meczu z Málagą na Camp Nou… W końcu wyrównuje Ignacio Camacho po złym ustawieniu się Barcelony w defensywie i w efekcie Blaugranę czeka niesamowicie trudna przeprawa w najbliższym tygodniu na La Rosaleda.

 

Był  Iniesta, był Messi, był i Puyol. Żaden z nich nie był jednak decydujący. Pokazało to, że Argentyńczyk nie jest zawsze niezastąpiony (choć w  większości przypadków tak jest – nie oszukujmy się). Kto więc był tym „niezbędnym”? Odpowiedź jest wydawać by się mogło banalna – Sergio  Busquets. Katalończyk w ostatnim czasie jest w znakomitej dyspozycji i w tej  chwili trudno wyobrazić sobie inny stan rzeczy niż on w wyjściowej  jedenastce.

 

Jednakże w spotkaniu z Andaluzyjczykami na boisku pojawił się Alex Song i widać, że nie funkcjonowało to tak jak powinno. Z całym szacunkiem dla Kameruńczyka, ale najlepszym pivotem to akurat były gracz  Arsenalu nie jest. Owszem, jest silny – co oczywiście sprawia, że trudno go przepchnąć, operuje w jakimś stopniu dobrą techniką, ale  widać, że nie zaadaptował się jeszcze kompletnie w systemie Blaugrany. Wracając  jednak do głównego bohatera, czyli pana B. – jest to często niedoceniany przez Nas – kibiców – człowiek. Może raz na jakiś czas  zdarzy mu się „aktorzenie”, ale bądźmy szczerzy… który zawodnik  przynajmniej raz tego nie zrobił? To fundamentalna część Dumy Katalonii, osoba od czarnej roboty.

 

Ostatnio jednak popisuje się ładnymi technicznymi zagraniami, które są raz po raz publikowane na YouTube czy  Twitterze, więc ma też większą grupę kibiców. Tak być nie powinno.  Oczywiście nie mam na myśli tego, że źle, iż ma dużą ilość fanów. Sęk w  tym, że są to fani „sezonowi”, „chwilowi”, którzy dają się porwać  momentowi magii. Taki zawodnik jak Sergio nie może czegoś takiego doświadczać. Jest to po prostu wobec niego cholernie niesprawiedliwe.

 

Po  jakimś czasie filmiki zaginą, zdjęcia usuną, fani przestaną być fanami, ale na zawsze wspomnienia pozostaną wspomnieniami. Stanie się tak dlatego, że to właśnie Busquets jest tym „niezbędnym elementem”.  Pamiętajmy o tym.

 

Źródło: Własne

mainXX:/2013/01/niezbedny-element/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.