18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.10godz.52min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Sandro Ramírez

Perełki cantery: Sandro Ramírez

Kiedy mówi się o goleadorach sekcji młodzieżowych, większości przychodzi zapewne na myśl Jean Marie Dongou, który jeszcze do niedawna występował w Juvenil A, a teraz gra z Barçą B. Ale obok niego wyrasta inny dobry napastnik, Sandro Ramírez (urodzony 9 lipca 1995 w Las Palmas), który przed dwoma sezonami zdobył mistrzostwo z Juvenil B Sergi Barjuana, a od poprzedniego sezonu gra już z Juvenil A, najpierw pod wodzą Òscara Garcii, a teraz jego trenerem jest Jordi Vinyals, z którym sekcja Juvenil A nie przegrała ani jednego meczu ligowego w tym sezonie.

Jordi Gris, były zawodnik wychowany w la Masíi, pochodzący z pokolenia Xaviego Roca, Davida Pirri i Pablo Sanza, jest skautem Barçy na Wyspach Kanaryjskich i to właśnie on odkrył Sandro cztery lata temu, kiedy zdobywał bramki dla sekcji Infantil UD Las Palmas. Klub zgodził się na jego transfer i po dobrym sezonie w Cadete B pod wodzą Víctora Sáncheza, z którym wygrał Nike Premier Cup, przeszedł do Cadete A, w którym pod wodzą Garcíi Pimienty wygrał wszystko, razem z Samperem, Grimaldo i Toralem. Potem grał w Juvenil B Sergi Barjuana i dryfował pomiędzy B i A, aby obecnie być już członkiem Juvenil A Jordiego Vinyalsa.

Sandro jest prawonożny i, mimo że jest typową dziewiątką, przeszkód nie sprawia mu gra na skrzydle, ma instynkt strzelecki, a dzięki dobremu wykończeniu wykorzystuje wiele sytuacji. Najbardziej jednak wyróżnia się jeśli chodzi o ustawianie się między obrońcami, a w uwalnianiu się od nich pomagają mu jego 172 centymetry wzrostu. Jest bardzo pracowity i ma obsesję na punkcie zdobywania goli, co czyni go naprawdę nie do zniesienia w ostatnich minutach spotkania, w którym nie zdobył jeszcze żadnej bramki. Kiedy się zapomina, jest jednym z tych, którzy tworzą atmosferę w grupie, jest otwarty i zna się na żartach.

Idolem tego młodego Kanaryjczyka jest David Villa, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii, w której sekcji młodzieżowej Sandro także triumfuje. Przed dwoma sezonami zadebiutował w kategorii U-16, a rok temu w U-17 w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Czarnogórze zdobył aż siedem goli w trzech meczach, w tym obie bramki w wygranym 2-0 meczu z Polską.

Teraz gra w Juvenil A pod wodzą Jordiego Vinyalsa. W lidze jego zespół nie poniósł jeszcze porażki, a w NextGen Series ma zagwarantowane miejsce w 1/8 finału. W ostatnim meczu ligowym, z Damm, Sandro zaliczył fenomenalny występ dokonując wspaniałej remontady. Zdobył wszystkie gole dla Juvenil A w wygranym 4-3 wyjazdowym spotkaniu.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha

Źródło: Mundo Deportivo

mainXX:/2013/01/perelki-cantery-sandro-ramirez/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.