4dn.9godz.26min.

Pierwsza porażka w La Liga: Real Sociedad 3-2 FC Barcelona

FC Barcelona przegrała 2-3 z Realem Sociedad. W 7. minucie Iniesta idealnie podał piłkę do Ceska, ale ten przepuścił ją do Messiego, który strzałem zza pola karnego pokonał Bravo. W 25. minucie Xavi zagrał na skrzydło do Daniego Alvesa, a ten posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Tam dopadł do niej Pedro i wpakował ją do bramki. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową, po podaniu Veli, strzelił Chory Castro. W 54. minucie Gerard Piqué otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Niespełna 10 minut po tym Chory Castro strzelił wyrównująca bramkę, przy której spory udział miał Javier Mascherano. Ostatecznie to na konto Argentyńczyka został zapisany gol samobójczy. W doliczonym czasie gry Real Sociedad dokonuje remontady i z 0-2 czyni 3-2 po bramce Agirretxe.

Messi otwiera wynik

Real Sociedad był drużyną, która podejmowała walkę z Barçą, z utalentowaną ofensywą i resztą drużyny starali się wypchnąć przyjezdnych jak najdalej od własnego pola karnego. Mimo to, Barça szybko zdobyła bramkę – Messi zmarnował świetną okazję, jednak po pięciu minutach dokonał tego co nie udało się wcześniej i Barça wyszła na prowadzenie.

Bramka Pedro

Pomimo 73% posiadania piłki w pierwszej połowie, Barça nie kontrolowała całkowicie przebiegu spotkania – przerwanego w 18. minucie przez sędziego, kiedy zawiodło oświetlenie stadionowe. Liderzy ligi jednak wkrótce powiększyli prowadzenie, kiedy Pedro wykończył znakomitą akcję Xaviego i Alvesa w 25. minucie.

Prawdziwy atak przed przerwą

Messi był bliski podwyższenia wyniku w 39. minucie sprytnym strzałem, który ostatecznie wylądował na słupku i został wybity przez obrońcę. Natychmiast po tym, Chory Castro pokonał Valdésa. Messi został powstrzymany przez Bravo i drużyny opuściły murawę przy wyniku 1-2. Barça nie była w stanie dominować jak zazwyczaj to robi, ale wynikało to z dobrej gry Realu niż błędów drużyny przyjazdnej.

W dziesiątkę przez ostatnie pół godziny

Barça rozpoczęła drugą połowę zdeterminowana do zwolnienia szalonego tempa z pierwszej połowy i poprawy swojego stylu i wydawało się, że wszystko poprawnie funkcjonuje do momentu, kiedy Piqué zobaczył drugą żółtą kartkę w 56. minucie. Mascherano wszedł za Cesca, aby zająć miejsce w środku obrony z Puyolem, ale czerwona kartka dodała skrzydeł Realowi, który wyrównał pięć minut później po strzale Castro, który wpadł do bramki Valdésa. Real wydawał się być niezdecydowany czy chce wygrać ten mecz czy tylko obronić wynik, podczas gdy Barça próbowała odzyskać kontrolę.

Zwycięstwo w doliczonym czasie

Busquets był wszędzie w defensywie, podczas gdy Iniesta cofnął się do pomocy i Barça starała się zaatakować ponownie. Real jednak bronił się skutecznie i wyglądał jakby miał utrzymać wynik, aż do doliczonego czasu gry, kiedy Agirretxe wykończył podanie ze skrzydła, sprawiając, że Barça odniosła pierwszą porażkę w lidze.

Real Sociedad 3-2 FC Barcelona

7″ Messi 0-1 (asysta Iniesta)

25″ Pedro 0-2 (asysta Dani Alves)

41″ Chory Castro 1-2 (asysta Vela)

63″ Javier Mascherano 2-2 (sambójcza)

90+1″ Agirretxe 3-2

Real Sociedad: Bravo – Carlos Martínez, Mikel, Iñigo, De la Bella – Markel, Illarra – Xabi Prieto (79″ Rubén Pardo), Griezmann, Chory Castro (74″ Ifrán) – Vela (84″ Agirretxe)

Ławka rezerwowych: Zubikarai Dani Estrada, José Ángel, Rubén Pardo, Elustondo, Ifrán, Agirretxe

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Puyol, Alba – Busquets, Cesc (59″ Mascherano), Xavi – Iniesta, Messi, Pedro (89″ Adriano)