31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.18min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pierwsze sześć miesięcy pod wodzą Vinyalsa udane

Pierwsze sześć miesięcy pod wodzą Vinyalsa udane

Pod wodzą Vinyalsa kategoria Juvenil A jest liderem w swojej lidze mając 47 punktów po 17 meczach oraz zakwalifikowała się do 1/8 finału turnieju NextGen Series.

Jordi Vinyals jest trenerem kategorii Juvenil A FC Barcelony od sześciu miesięcy. W pierwszej profesjonalnej kategorii młodzieżowej klubu kataloński trener zjawił się latem ubiegłego roku. Vinyals przyzwyczajony jest do profesjonalnej piłki, ostatnio prowadził Hospitalet z Segunda B, ale obecną pracę wykonuje dobrze. „Jesteśmy na etapie formowania zespołu. Oczekiwałem drużyny bardziej młodej mentalnie, ale mimo ich młodego wieku, są bardzo dojrzałymi zawodnikami, bardzo podobnymi do tych profesjonalnych”, powiedział.

W Juvenil A gra obecnie 24 graczy, którzy w 17 kolejkach ligowych nie ponieśli ani jednej porażki. „Naszym zamiarem jest wydobycie największego potencjału ze wszystkich zawodników, pragniemy, aby wszyscy przeszli dalej, ale w ciągu trzech lat następuje tu wiele zmian”, przyznał trener. Jak Vinyals chce osiągnąć swoje cele? „Chcę uformować zawodnika, który z każdym meczem stawałby się lepszy. Rezultaty nadejdą potem”, wyjaśnia zapewniajac jednocześnie, że „jestem wymagający i lubię kiedy wszystko idzie dobrze”. Tak też widzą go jego zawodnicy, którzy dodają, że „nie daje nam chwili odpoczynku”.

W poszukiwaniu doskonałości

„Od pierwszego zespołu wszyscy są pracowici. Szukanie doskonałości jest w porządku, ale musimy sprostać innym rzeczom, które należy jeszcze poprawić. Chcemy wyszkolić zawodników zdolnych do rywalizacji na najwyższych europejskich poziomach”, zapewnia Vinyals, dla którego jasne jest, że „model Barçy, la Masíi, nigdy się nie zakończy, bo jest wielu zawodników, którzy mogą zajść naprawdę daleko”.

Na koniec Vinyals wyjaśnił, że nie myśli o trenowaniu żadnego innego zespołu: „Cieszę się pracą w Juvenil, tak jak to było kiedy po raz pierwszy przybyłem do la Masíi. Nie myślę o trenowaniu innych zespołów, tylko skupiam się na mojej pracy tutaj”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/pierwsze-szesc-miesiecy-pod-wodza-vinyalsa-udane/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.