Pinto i Adán – razem na El Clásico

Pinto i Adán – razem na El Clásico

Na ulicach Barcelony i Madrytu coraz częściej można usłyszeć zdania typu: „El Clásico! Z Pinto i Adánem w bramkach!”. Wydźwięk tej frazy jest znaczący, ponieważ będzie to pierwszy raz w ostatnich latach, kiedy między słupkami zobaczymy rezerwowych portero obu drużyn.


Przyrównywanie tych dwóch zawodników jest bardzo nieuczciwe. Rezerwowy portero FC Barcelony jest doświadczonym weteranem, ma już 37 lat i na koncie tyle sezonów w profesjonalnej karierze, co bramkarz Realu Madryt spotkań w pierwszej drużynie – 16.

 

Obaj pełnią jednak tę samą rolę – zastępują swoich dwóch wielkich bramkarzy, Víctora Valdésa i Ikera Casillasa. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, podczas spotkań Barça-Real czy Real-Barça, grał przynajmniej jeden z nich. Teraz będzie pierwszy raz, kiedy zabraknie ich obydwu. Pinto jest stałym elementem zespołu w Copa del Rey, a Adán korzysta z kontuzji Casillasa, który będzie pauzował przez 8 tygodni.

 

José Manuel Pinto (1975) – Przybył do FC Barcelony w 2008 roku w wieku 33 lat. Dla przykładu, wygrał tyle samo trofeów Zamora, co Casillas: jedno. Na Camp Nou trafił, jako rezerwowy Valdésa i gra w Copa del Rey. W ciągu czterech lat rozegrał trzy finały i dwa z nich wygrał.

 

Antonio Adán (1987) – Przybył do Realu Madryt, jako dziecko. Teraz ma 25 lat i jest paradoksem w rękawicach. Z jednej strony jest bardzo promowany przez Mourinho, a z drugiej idolem kibiców na zawsze będzie Iker Casillas. Ponadto, Adán staje teraz przed trudnym zadaniem i szansą swojego życia.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB