2dn.13godz.55min.

Podsumowanie 12. dnia MŚ w piłce ręcznej

We wczorajszych spotkaniach ćwierćfinałowych wystąpiło aż dziewięcioro piłkarzy FC Barcelony. Ośmiorgu z nich udało się osiągnąć sukces i awansowali do półfinału. Niestety Francja przegrała z Chorwacją i tym samym straciła możliwość obrony tytułu Mistrza Świata.

Hiszpania : Niemcy (28:24)

Hiszpanie we wczorajszym meczu nie bez problemów pokonali Niemców 28:24 i dzięki temu awansowali do półfinału tegorocznych Mistrzostw Świata rozgrywanych właśnie w ich ojczyźnie. Ogromna zasługa w tym zwycięstwie była skuteczność pod bramką kapitana Barcelony – Víctora Tomása, który strzelił aż siedem bramek, co bardzo przyczyniło się do kolejnego zwycięstwa jego reprezentacji.

Tomás, Rocas, Šterbik, Montoro, Viran, Sarmiento i Ariño teraz udadzą się do swojego miasta, czyli Barcelony, gdzie w piątek o godzinie 19:15 zmierzą się z reprezentacją Słowenii, która jest ostatnią przeszkodą na drodze do finału Mistrzostw Świata. Miejmy nadzieję, że znajomość hali i tłumy kibiców na trybunach przyniosą im sukces.

Dania : Węgry (28:26)

Noddesbo strzelając dwie bramki także przyczynił się do zwycięstwa swojej reprezentacji. Duńczycy dzięki zwycięstwu 28:26 nad reprezentacją Węgier zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Świata.

Duńczycy całkowicie zdominowali pierwszą połowę zyskując aż siedmiopunktową przewagę nad swoim kolejnym przeciwnikiem. W drugiej połowie Węgrzy, kierowani przez byłego zawodnika Barcelony – Laszlo Nagya – wyszli bardzo zmotywowani i próbowali robić wszystko, by jeszcze powrócić do gry. Na minutę przed końcem brakowało im już zaledwie jednej strzelonej bramki, by osiągnąć remis. Jednak całe zmęczenie wynikające z ogromu wcześniej włożonej pracy wynikająca sprawiło, że to Duńczycy zachowali więcej sił w końcówce i strzelili ostatnią bramkę, która już jednoznacznie podkreśliła ich zwycięstwo. Teraz reprezentację Danii czeka niezwykle trudny pojedynek w półfinale z reprezentacją Chorwacji, który odbędzie się w piątek o godzinie 21:30.

Francja : Chorwacja (23:30)

Wielkim przegranym dnia wczorajszego może czuć się reprezentacja Francji, w której występuje zawodnik FC Barcelony – Cedric Sorhaindo. Piłkarzom, którzy całkiem dobrze radzili sobie w tym turnieju, teraz jednak nie udało się pokonać Chorwacji i tym samym nie obronią już tytułu Mistrza Świata, który zdobyli w Szwecji w 2011 roku. Wysoka przegrana 23:30 sprawiła, że piłkarze zakończą swoje występy w tegorocznych rozgrywkach na fazie ćwierćfinałów.

Nawet 5 bramek Cedrica Sorhaindo nie wystarczyło, by pokonać reprezentację Chorwacji. Tym razem piłkarz będzie się wiec musiał zadowolić miejscem poza podium, które z pewnością nie będzie go satysfakcjonowało.