4dn.13godz.4min.

Podsumowanie 2. dnia MŚ w piłce ręcznej

Wczoraj zostały rozegrane trzy spotkania z udziałem zawodników FC Barcelony Intersport. Białoruś z Rutenką przegrała z reprezentacją Polski 22:24. Dania z Nøddesbo pokonała Katar 41:27, zaś Francja z Sorhaindo wygrała z Tunezją 30:27.

Rutenka przeciw Polakom

Dobra praca zespołowa Polaków pozwoliła im odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Tylko jeden zawodnik przeciwników próbował ratować sytuację Białorusinów, a był nim nie, kto inny jak gracz FC Barcelony – Siarhei Rutenka. Zawodnik ten strzelając 9 goli stał się najlepszym strzelcem tego spotkania. Pod koniec meczu Białorusini zaczęli odrabiać straty, ale jedyne, na co było ich stać to zmniejszenie straty do wyniku 22:24.Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Krzysztof Lijewski, który zdobył 7 bramek i miał wiele asyst.

Dania potwierdza swoją klasę

Duńczycy we wczorajszym spotkaniu potwierdzili, że są faworytami do zwycięstwa w całym turnieju. Debiutujący na mistrzostwach Katar nie miał szans na udowodnienie swojej dyspozycji i ostatecznie przegrał 41:27. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Nikolaj Markussen, zaś Hans Lindberg strzelając 10 goli został najlepszym strzelcem.

Na koniec Francja

Gdy Białoruś i Dania rozpoczynały drugą połowę, po raz pierwszy na boisku zameldowali się Francuzi z w składzie. Niżej notowani Tunezyjczycy jednak stawili Francuzom opór i cały mecz był bardzo zacięty. Na siedem minut przed końcem Francuzi przegrywali nawet 23:25, jednak skuteczność ataku i siedem kolejno zdobytych bramek przy tylko dwóch straconych pozwoliło im wyjść na prowadzenie i zdobyć niezwykle cenne dwa punkty. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Luc Abalo, zaś Amine Bannour z 7 golami najlepszym strzelcem.