1dn.22godz.39min.

Podsumowanie 3. dnia MŚ w piłce ręcznej

W trzecim dniu Mistrzostw Świata szansę na zaprezentowanie mieli dwaj piłkarze FC Barcelony. Francja bez mniejszych problemów wygrała z 32:20 Czarnogórą, zaś wyżej notowana Dania pokonała Rosję w hitowym spotkaniu 31:27.

Francja : Czarnogóra (32:20)

Pierwsze ze spotkań zostało rozegrane w hali w Granollers o godzinie 19:30. Francuzi, czyli obecni Mistrzowie Świata zmierzyli się z Macedonią, która nie brała udziału w ostatnich rozgrywkach. Faworyt tego meczu był więc z góry wiadomy. Po pierwszej wygranej nad zespołem z Chile piłkarze z Półwyspu Bałkańskiego mieli apetyt na kolejne zwycięstwo, jednak przeciwnicy nie dali im wielkich złudzeń. Ostateczny wynik spotkania tylko potwierdził, że Cedric Sorhaindo i spółka są nadal w dobrej formie i będą chcieli obronić tytuł zdobyty dwa lata temu w Szwecji. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Daouda Karaboue, zaś Jerome Fernández, który strzelił 6 bramek został najlepszym strzelcem.

W swojej ekipie świetnie zaprezentował się Cedric Sorhaindo, który zdobywając pięć bramek ze 100% skutecznością był drugim strzelcem swojej ekipy.

Dania : Rosja (31:27)

Drugie ze spotkań rozpoczęło się prawie godzinę później, bo o godzinie 20:15. Spotkanie określane mianem hitu grupy B zostało rozegrane w hali w Sewilli. Za faworytów uznawano zespół Duńczyków, jednak Rosjanie nie chcieli łatwo się poddać i jak na klasyk przystało mogliśmy obserwować niezwykle wyrównany mecz. Na drugą połowę Rosjanie wchodzili z jednopunktową stratą 14:13 i potrzebowali tylko dwudziestu minut, by doprowadzić do remisu. Jednak świetna praca bramkarza Danii – Niklasa Landina (który został także wybrany najlepszym piłkarzem meczu) – w końcówce spotkania przesądziła o tym, że Duńczycy mogli dopisać na swoje konto kolejne dwa punkty.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał Jesper Nøddesbo, jednak w zespole Wicemistrzów Świata trudno jest dostać szansę na grze w pierwszym składzie, więc piłkarz FC Barcelony nie dostał zbyt wielu minut, jednak i tak w trakcie swojego pobytu udało mu się strzelić jedną bramkę.