18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.2godz.30min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 3. dnia MŚ w piłce ręcznej

Podsumowanie 3. dnia MŚ w piłce ręcznej

W trzecim dniu Mistrzostw Świata szansę na zaprezentowanie mieli dwaj piłkarze FC Barcelony. Francja bez mniejszych problemów wygrała z 32:20 Czarnogórą, zaś wyżej notowana Dania pokonała Rosję w hitowym spotkaniu 31:27.

 

Francja : Czarnogóra (32:20)


Pierwsze ze spotkań zostało rozegrane w hali w Granollers o godzinie 19:30. Francuzi, czyli obecni Mistrzowie Świata zmierzyli się z Macedonią, która nie brała udziału w ostatnich rozgrywkach. Faworyt tego meczu był więc z góry wiadomy. Po pierwszej wygranej nad zespołem z Chile piłkarze z Półwyspu Bałkańskiego mieli apetyt na kolejne zwycięstwo, jednak przeciwnicy nie dali im wielkich złudzeń. Ostateczny wynik spotkania tylko potwierdził, że Cedric Sorhaindo i spółka są nadal w dobrej formie i będą chcieli obronić tytuł zdobyty dwa lata temu w Szwecji. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Daouda Karaboue, zaś Jerome Fernández, który strzelił 6 bramek został najlepszym strzelcem.

W swojej ekipie świetnie zaprezentował się Cedric Sorhaindo, który zdobywając pięć bramek ze 100% skutecznością był drugim strzelcem swojej ekipy.

Dania : Rosja (31:27)


Drugie ze spotkań rozpoczęło się prawie godzinę później, bo o godzinie 20:15. Spotkanie określane mianem hitu grupy B zostało rozegrane w hali w Sewilli. Za faworytów uznawano zespół Duńczyków, jednak Rosjanie nie chcieli łatwo się poddać i jak na klasyk przystało mogliśmy obserwować niezwykle wyrównany mecz. Na drugą połowę Rosjanie wchodzili z jednopunktową stratą 14:13 i potrzebowali tylko dwudziestu minut, by doprowadzić do remisu. Jednak świetna praca bramkarza Danii – Niklasa Landina (który został także wybrany najlepszym piłkarzem meczu) – w końcówce spotkania przesądziła o tym, że Duńczycy mogli dopisać na swoje konto kolejne dwa punkty.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał Jesper Nøddesbo, jednak w zespole Wicemistrzów Świata trudno jest dostać szansę na grze w pierwszym składzie, więc piłkarz FC Barcelony nie dostał zbyt wielu minut, jednak i tak w trakcie swojego pobytu udało mu się strzelić jedną bramkę.

 

 

Najlepsi strzelcy turnieju

 

Najlepsi strzelcy MŚ po 3.dniu

 

Najlepsi asystenci turnieju

 

Najlepsi asystenci MŚ po 3.dniu

 

Najlepsi strzelcy i asystenci turnieju

 

strzelcy i asystenci

 

Wyniki pozostałych spotkań

 

Grupa A

Brazylia 24:20 (9:8) Argentyna 
Niemcy 23:25 (13:13) Tunezja 
Czarnogóra 20:32 (11:17) Francja 

 

Grupa B

Chile 22:38 (11:18) Islandia
Katar 30:34 (13:21) Macedonia
Rosja 27:31 (13:14) Dania

 


Źródło: Własne

mainXX:/2013/01/podsumowanie-3-dnia-ms-w-pilce-recznej/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.