18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.47min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 4. dnia MŚ w piłce ręcznej

Podsumowanie 4. dnia MŚ w piłce ręcznej

W czwartym dniu mistrzostw zostały rozegrane dwa spotkania z udziałem reprezentantów FC Barcelony, jednak na boiskach pojawiło się aż ośmiu zawodników pierwszej ekipy. W pierwszym spotkaniu Białoruś grała z Serbią, zaś w drugim Hiszpania z Egiptem.

 

Białoruś : Serbia (28:34)
Reprezentację Białorusi czekała trudna przeprawa w meczu z Serbią. Wyżej notowany rywal zgodnie z oczekiwaniami stawił opór, ale po meczu z Polską nikt chyba nie spodziewał się aż tak wysokiego wyniku. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 13:20. W drugiej połowie nie było wcale lepiej. Przez większość spotkania utrzymywała się dziesięciopunktowa przewaga, która ostatecznie zmniejszyła się do wyniku 28:34.

Wszyscy dobrze pamiętamy jak w pierwszym meczu mistrzostw Rutenka wspaniale zaprezentował się w meczu przeciwko reprezentacji Polski, kiedy to zdobył aż 9 bramek. We wczorajszym spotkaniu chciał z pewnością poprawić swój dorobek punktowy i miejsce w tabeli najlepszych strzelców, a tym samym doprowadzić swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa. Jednak nawet jeden, chociaż najlepszy piłkarz sam nie wygra spotkania. I nawet jego dziesięć bramek nie uchroni Białorusi od drugiej już klęski w turnieju.

Najlepszym piłkarzem spotkania został wybrany Julen Aginagalde, zaś strzelcem Siarhei Rutenka, który zdobył aż 11 bramek.

 

Hiszpania : Egipt (29:24)


Początek spotkania okazał się zadziwiająco wyrównany, zaś po dziesięciu minutach gry gospodarze przegrywali nawet 4:5. Na szczęście szybko doprowadzili do remisu i od tego momentu nie dali już wypuścić sobie prowadzenia z rąk. Na przerwę zaś zeszli z wynikiem 16:10. Druga połowa miała być potwierdzeniem klasy Hiszpanów i tak było do 25 minuty, gdy mieli aż ośmiopunktową przewagę 28:20. Jednak na pięć minut przed końcem Egipcjanie jakby dopiero się obudzili, przez ten krótki okres zdobyli aż cztery bramki przy tylko jednej stracie. Na szczęście w trzydziestej minucie spotkanie się zakończyło i Hiszpanie odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym turnieju 29:24.

Najlepszym piłkarzem spotkania został wybrany Julen Aginagalde, zaś strzelcem Valero Rivera, który zdobył 6 bramek.

Wczorajsze spotkanie było świetną okazją do zaprezentowania się przez piłkarzy FC Barcelony. W bramce Hiszpanii w końcu mógł zaprezentować swoje umiejętności Arpad Šterbik, który obronił aż dziesięć strzałów rywali. Po raz kolejny swoją skuteczność potwierdził Albert Rocas, który pięciokrotnie rzucał w stronę bramki i ani razu się nie pomylił. Cztery bramki zdobył Alberto Entrerríos, który próbował jednak rzucać więcej razy i tym samym osiągnął niższą skuteczność (57,14%). Víctor Tomás nie może chyba zaliczyć. Kapitan FC Barcelony tym razem zdobył zaledwie dwie bramki i tyle samo razy zaliczył stratę piłki.

 

blank

 

Najlepsi strzelcy turnieju

 

Najlepsi asystenci turnieju

 

Najlepsi strzelcy i asystenci turnieju

 

Wyniki pozostałych spotkań

 

Grupa C

Korea Południowa 27:34 (13:14) Słowenia 
Białoruś 28:34 (13:20) Serbia 
Arabia Saudyjska 14:28 (6:14) Polska

 

Grupa D

Algieria 20:31 (12:15) Chorwacja
Egipt 24:29 (11:16) Hiszpania
Australia 13:43 (6:20) Węgry

 

Źródło: Własne

 

mainXX:/2013/01/podsumowanie-4-dnia-ms-w-pilce-recznej/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.