4dn.22godz.45min.

Podsumowanie 9. dnia MŚ w piłce ręcznej

W ostatnim dniu fazy grupowej zagrały zespoły z grup C i D. Białoruś pokonała Arabię Saudyjską 33:15, zaś Hiszpania przegrała z Chorwacją 25:27.

Białoruś : Arabia Saudyjska (33:15)

Białoruś musiała wygrać to spotkanie by zakwalifikować się do kolejnej rundy rozgrywek. Piłkarze z łatwością pokonali Arabię Saudyjską i zrealizowali zamierzony wcześniej plan. Jak zwykle do zwycięstwa przyczynił się Siarhei Rutenka, który tym razem strzelił tylko trzy bramki, ale w takim spotkaniu każdy gol jest na wagę złota. W kolejnej fazie rozgrywek Białoruś zmierzy się ze zwycięzcą grupy D, czyli Chorwacją.

Hiszpania : Chorwacja (25:27)

Chorwacja pokonując Hiszpanów zepchnęła ich na drugie miejsce grupy D. Hala Caja Mágica była wypełniona rzeszami hiszpańskich fanów, którzy zapewnili spektakularną atmosferę w hitowym meczu. Chorwaci jednak zachowali zimną krew, nie przestraszyli się tego dopingu i ostatecznie pokonali gospodarzy turnieju i zakończyli fazę grupową, jako niepokonana drużyna.

Gospodarze chcieli również zachować pomyślną passę i rozpoczęli grę bardzo zmotywowani. Świetna gra Víctora Tomása i Alberto Entrerríosa sprawiła, że ich zespół szybko wyszedł na prowadzenie. Jednak Chorwaci równie szybko zniwelowali tę przewagę i w dziesiątej minucie doprowadzili do remisu 6:6. Kilka dobrych akcji przeciwników sprawiło, że po chwili to oni prowadzili 6:8 i tę dwupunktową przewagę zachowali do końca pierwszej połowy, która zakończyła się rezultatem 13:15.

Taki niekorzystny wynik po pierwszej połowie sprawił, że Hiszpanie szybko zareagowali w drugiej części spotkania. Doskonałe akcje na skrzydłach Aitor Ariño i Víctor Tomás oraz skuteczne trafienia Alberto Entrerríosa sprawiły, że Hiszpanie wyszli na prowadzenie. Dwa kolejne gole Jorge Maquedy sprawiły, iż gospodarze prowadzili po piętnastu minutach 21:18, zdobywając kolejno cztery bramki. Jednakże, wykluczenia, i różne braki w hiszpańskiej obronie pozwoliły piłkarzom z Półwyspu Bałkańskiego przejąć inicjatywę. I dokonując kilku zmian w składzie zaczęli ponownie udowadniać swoje umiejętności. W 53 minucie osiągnęli nawet prowadzenie 22:23. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu widniał jednak remisowy wynik 25:25. Jednak w końcówce to Chorwaci zachowali więcej sił i ostatecznie oni wygrali spotkanie 25:27.