Połączenie Deulofeu-Luis Alberto kluczowym dla Barçy B

Połączenie Deulofeu-Luis Alberto kluczowym dla Barçy B

Pośród strzelców drugiej drużyny FC Barcelony znajdują się Gerard Deulofeu i Luis Alberto Romero, którzy łącznie strzelili 21 bramek na 47 wszystkich zdobytych. Po za tym, że to połączenie okazało się druzgocące, interesujący jest też fakt, że kiedy Alberto strzela, Barça B nie przegrywa spotkań.

Z 47 strzelonymi golami, Barça B jest daleko na czele w zestawieniu najczęściej strzelających drużyn Liga Adelante. Fakt ten jest tłumaczony ofensywnym podejściem do gry oferowanym przez drugi skład FC Barcelony w każdym meczu i wkładem Gerarda Deulofeu oraz Luisa Alberto, pomiędzy których dzieli się aż 21 strzelonych bramek. Są oni najgroźniejszą parą strzelców w składzie.

 

Deulofeu, z 12 golami, jest najlepszym strzelcem w lidze. Lokatę tą dzieli jednak z napastnikiem Alcorcón, Oriolem Rierą, kolejnym produktem szkółki młodzieżowej Barçy. Gerard mógł popisywać się także znakomitymi asystami, gdzie często piłka trafiała pod nogi właśnie Alberto, co czyni ich fantastycznym duetem. Wypowiedział on się ostatnio o koledze w następujących słowach: „z Luisem jest bardzo łatwo, jest niewiarygodnym zawodnikiem i to sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze”.

 

Luis Alberto, talizman

 

Na asystach Deulofeu bardzo często korzystał Luis Alberto Romero. Piłkarz wypożyczony z Sevilli, strzelił już 9 bramek. Jest to liczba bezprecedensowa w jego karierze, do jego sezonowych wyników. „W zeszłym roku strzeliłem 7 bramek, ale zazwyczaj strzelam około 10 lub 11, nie jestem wielkim napastnikiem” twierdzi. „Bez moich kolegów, nie zdołałbym strzelić tylu goli”, dodał Alberto.

 

W dodatku, Luis Alberto jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez Eusebio Sacristána dzięki jego wszechstronności, jako że potrafi grać zarówno w środku, jak i na stronie lub jako fałszywa 9. W zasadzie jego bramki często okazywały się kluczowymi w zdobywaniu punktów. Jedną z interesujących statystyk jest ta, która mówi, iż kiedy Luis Alberto strzela bramkę, Barça B nie przegrywa. Tak działo się w 9 meczach, w których strzelał, druga ekipa Barcelony w tych spotkaniach 7 razy wygrywała i 2 razy doszło do remisu.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB