Przełamanie Daniego Alvesa

Przełamanie Daniego Alvesa

Dani Alves nie jest w bieżącej kampanii piłkarzem, którego znamy z poprzednich sezonów. Brazylijczyk był jednym z czołowych piłkarzy Barcelony, kiedy ta zdobywała mnóstwo trofeów. Tito Vilanova jednak nadal ufa prawemu defensorowi, pozostawiając młodego Martina Montoyę w dalszym planie.

Wyjazd do Sociedad na Anoeta był nie tylko przełomowy dla Barcelony (oczywiście pod negatywnym względem) ale takze dla Daniego. Prawy obrońca zdobył w tym meczu swoją pierwszą asystę w sezonie. Żeby zobaczyć ostatnią asystę Daniego Alvesa w lidze trzeba się cofnąć aż do poprzedniego sezonu. Piłka, którą dograł do Pedro, była jednym ze znaków towarowych Brazylijczyka, którymi zadziwiał nas w poprzednich latach.

W sezonie 2010/2011 asyst miał 10 a w poprzednim sezonie 11. Ogólnie zajmuje drugie miejsce pod względem łącznej liczby asyst w La Lidze, przed nim znajduje się tylko Xavi. Dani Alves zaczął 12 meczów w podstawowym składzie w tym sezonie. Zakończył niestety tylko 7 z nich, gdyż albo został zmieniany, albo łapał urazy. 

Źródło: Marca


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB