21.08.2022, g. 22:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.36min.
12.76 X3.35 22.45 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rosell: Kontrakt Abidala odnowi się 30 stycznia

Rosell: Kontrakt Abidala odnowi się 30 stycznia

Prezydent FC Barcelony, Sandro Rosell, wypowiedział się w programie Tu dirás w Rac1, gdzie mówił o bieżących sprawach katalońskiego klubu, najlepszej rundzie w historii oraz o konkretnych zawodnikach, jak Abidal, Deulofeu, Messi czy… Neymar.


Real Madryt: To jest bardzo trudne, aby utrzymać dobre relacje ze swoim bezpośrednim rywalem. Bardzo trudne, bo wiele dobrych rzeczy dla nas, nie jest takich dla nich. Szczerze jest to epizod, który mi się nie podoba i można byłoby postąpić inaczej. Mamy swoje priorytety sportowe.

 

Sędziowie: Myślę, że w tym sezonie prezentują się lepiej niż w zeszłym roku.

 

55 punktów: To piękny moment dla wszystkich Katalończyków. Jest to praca wielu lat, zbiorowej dumy wielu ludzi. Widzieliśmy, że ta ścieżka rozpoczęła się 33 lat temu w La Masii i była udana, dała nam te przychody.

 

Prezydentura: Jest to wielka przyjemność. Będąc w Barçy jest fantastyczne, a teraz jeszcze bardziej. Trudno wierzyć w to, że istnieje jeszcze jedna rzecz, która daje więcej przyjemności.

 

Oczekiwania: Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Nie miałem takich myśli nawet w najśmielszych snach, ale myślałem, że zespół będzie w porządku i będzie piął się do góry. Myślałem też, że Tito będzie przywódcą i okazuje się on być takim.

 

Vilanova: Żyłem naturalnie, bez fanfar. Pep chciał odejść i szukaliśmy najlepszego rozwiązania. Zubizarreta musiał znaleźć zastępstwo dla trenra, który zdobył 14 tytułów, a takim był Tito. Decyzja była prawidłowa. Tito wciąż jest zaskoczeniem dla ludzi, którzy go nie znają. Dla nas, nie.

 

Messi i czwarta Złota Piłka: Pracowałem, jako wiceprezydent w kwestii Ronaldinho i poprosił jedynie trzyletni kontrakt, ale to przeszłość… Najtrudniejsze nie jest zarządzanie talentem, ale osobowością. Jego osobowość jest łatwa, bo jest dobrym człowiekiem. Przyjaciel dla przyjaciół.

 

Messi najlepiej opłacanym na świecie: Znamy numery Barçy, nie odpoczywam. Jednak nie myślę, że tak jest. We Francji mogą na pewno zapłacić więcej.

 

Tito Vilanova i jego choroba: Będę mówił krótko na ten temat. Poprosił o prywatności i będziemy się tego trzymać. Z klubu wypłyną jednynie te rzeczy, które Tito chce powiedzieć.

 

Abidal: Wykazał niezwykłą siłę psychiczną. Mam nadzieję, że będzie piłkarzem i będzie grał ponownie. Jest on napewno dobrym przykładem. On udowodnił, że wszystko można przezwyciężyć. W dniu 30 stycznia dołączy do kadry. Wtedy też odnowi się kontrakt z wszystkimi konsekwencjami, jakie dotyczą piłkarza.

 

Víctor Valdés i jego kontrakt: Jest to człowiek o silnym charakterze, który wykonuje swoją pracę. Ma trochę pracy i robi to, co trzeba zrobić dobrze. Myślę, że będzie on chciał zakończyć karierę w domu. To jest moje marzenie. Nie szukamy żadnej alternatywy lub cokolwiek ale Barça jest ponad wszystko. Nikt nie jest niezastąpiony.

 

Villa: Nie odejdzie. On jest tak samo nietykalny, jak Messi, Song, Alba czy Thiago. Czy odejdzie w przyszłym sezonie? Pogadamy wtedy. Teraz mogę powiedzieć, że na pewno zostaje. Nie jest łatwo dostać się do tej drużyny.

 

Deulofeu: Czy odnowi kontrakt? Rozmawiamy na ten temat i wszystko idzie dobrze.

 

Neymar: (śmiech) On ma kontrakt z Santosem, aż do Mistrzostw Świata w 2014, a potem zobaczymy, co będzie dziać  się. Jesteśmy demokratycznym klub, więc mamy przejrzystość. Czasami kończy to się tak, że przelicza się pieniądze klubu. Zostawmy to tutaj. Nie jestem trenerem, ale jego styl jest zgodny ze stylem Barcelony. Jednak nie jest pewne, że gdy opuści Brazylię to przjdzie do Barcelony,

 

Guardiola rywalem: Wszyscy Katalończycy będą czuć się dziwnie, ale trzeba się przyzwyczaić. Pep jest profesjonalistą i będzie zawsze naszą legendą. Jeśli będziemy mieli doczynienia z zespołem, który będzieprowadził, nie będzie łaski.

 

Busquets i 150 milionów euro klauzulu: Nie myśl, że to jest tak łatwo przekonać go do opuszczenia klubu. Każdy dzień to nowa spekulacja i nawet dzisiaj można powiedzieć, że są fałszywe. Teraz, jeśli piłkarz nie jest szczęśliwy, to odchodzi. Nie chcę zawodnika, który nie czuje się komfortowo.

 

Sponsor na koszulce: W głosowaniu było 90 do 10 na tak. Socios to zaakceptowali.

 

Camp Nou: Chciałbym nowego stadionu Camp Nou i na początku chciałbym zmienić jego nazwę na nazwą handlową. Nie można tego wykluczyć, bo taka jest gospodarka. Jeśli nie ma poprawy, należy szukać rozwiązań alternatywnych, które nie dotykają kieszeni ludzi.

 

Źródło: As.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.