31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.13godz.36min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Najważniejsze było zwycięstwo przed meczem z Madrytem

Roura: Najważniejsze było zwycięstwo przed meczem z Madrytem

Na pomeczowej konferencji prasowej Jordi Roura przyznał, że zespół wyszedł na ten mecz z przekonaniem o możliwości zdobycia trzech punktów i mentalnie pozostawił z boku czekający już Real Madryt, z którym Barça zmierzy się w półfinale Copa del Rey.

Asystent Tito Vilanovy wie, że zwycięstwo nad zespołem z Nawarry było ważniejsze niż można je o to posądzać, dlatego, że „najlepszym sposobem przystąpienia do tego meczu [z Realem Madryt – red.] jest rozegranie dobrego spotkania wcześniej. Myślę, że poradzimy sobie całkiem dobrze”, powiedział.

Roura wyszczególnił też, że ważne jest dokonywanie rotacji w składzie i danie możliwości do odpoczynku poszczególnym zawodnikom: „Staramy się dozować występy zawodnikom, aby mecze wpływały na nich jak najmniej. Sądzę, że nasz zespół zaprezentował się dobrze”. „Bardzo trudno jest mówić o faworytach w takich meczach”, powiedział odnośnie środowego pojedynku na Santiago Bernabéu.

Analiza spotkania

Jordi Roura wyraził przekonanie, że zespół pracował dobrze w meczu z Osasuną: „Utrudniają ci wyjście z akcją, ale siłą rzeczy ich obrona jest wysunięta i mają z tyłu mnóstwo miejsca. Wykorzystaliśmy to. Kiedy poradziliśmy sobie z tym pressingiem, napastnicy mieli już miejsce za obrońcami”.

„Messi nie ma limitów”

Odnosząc się do kolejnego zapierającego dech w piersiach występu Leo Messiego, Roura ponownie stwierdził, że „kiedy żyje się z nim na co dzień, nadchodzi taka chwila, że wszystko to wydaje się już normalnością. Ale zatrzymujesz się żeby przemyśleć co on w ogóle robi i łapiesz się za głowę. Wydaje się, że on nie ma limitów”. Drugi trener FC Barcelony powiedział także, że z Davida Villi „jesteśmy bardzo zadowoleni. Zagrał przez 90 minut, ciężko pracował i świetnie rozumiał się z kolegami. To dla nas ważny zawodnik, wraca do swojej najlepszej dyspozycji”. Roura powiedział również, że Thiago, który wystąpił dziś od pierwszej minuty, „to niezwykły zawodnik. Jest teraz w świetnej formie”.

Roura rzekł również kilka słów na temat Víctora Valdésa i reakcji trybun: „Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że tak dojrzali kibice będą wiedzieli jak się zachować. Víctor otrzymał powitanie takie, na jakie zasługuje i mamy nadzieję, że będzie tak przez cały czas, dopóki jest naszym bramkarzem”.

Źródło: FCBarcelona.catKursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/01/roura-najwazniejsze-bylo-zwyciestwo-przed-meczem-z-madrytem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.