04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.14min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Podejdziemy do tego meczu na poważnie

Roura: Podejdziemy do tego meczu na poważnie

Mimo dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu, Jordi Roura na konferencji prasowej przestrzegł, że w rewanżu Córdoba „zagra odważni”, bo na Camp Nou „nie będzie miała już nic do stracenia”. Katalończyk potwierdził również, że Tito Vilanova nie poprowadzi zespołu w jutrzejszym meczu.

Barça przygotowuje się dziś do jutrzejszego rewanżowego meczu w Copa del Rey z Córdobą, który odbędzie się na Camp Nou o godzinie 21:30. Na przedmeczowej konferencji prasowej Jordi Roura przyznał, że jego zespół przystąpi do meczu „na poważnie, mimo że rezultat jest na naszą korzyść”. Bordowo-granatowi rozegrają ten mecz z zaliczką po wygranym 0-2 pierwszym meczu 1/8 finału Copa del Rey. Jednak trener, który potwierdził już, że Tito Vilanova nie poprowadzi Barçy w jutrzejszym meczu, zwrócił uwagę na to, że nie ma miejsca na relaks: „Istnieje tysiąc przykładów, które pokażą, że te mecze są trudne”.

Roura wskazał też, że Córdoba przyjedzie na Camp Nou bez żadnej presji. „To zespół grający bardzo intensywnie, z bardzo dobrymi i dynamicznymi zawodnikami. Przyjadą tutaj nie mając nic do stracenia i nie będzie to dla nich problem, bo są odważni”, powiedział apelując jednocześnie do kibiców o stworzenie świetnej atmosfery na meczu.

Kontynuwać triumfalną dynamikę

Po ewentualnym awansie, Barcelona zmierzy się w kolejnej rundzie z Málagą, a jeśli tak się stanie, oba zespoły spotkają się ze sobą trzykrotnie w mniej niż dwa tygodnie. Roura nie chce mówić o następnym rywalu dopóki awans do ćwierćfinału nie stanie się faktem, jednak potwierdził, że zwycięstwo nad Córdobą będzie ważne w obliczu niedzielnego meczu z Málagą: „Ważne jest, aby nie zatracić dynamiki, to najlepszy sposób, aby przystąpić do meczu z Málagą”.

„To co zrobił Messi jest niezwykłe”

Jordi Roura wie, że to co wyczynia ostatnio Leo Messi każe wszystkim „chylić przed nim czoła. Chcę podkreślić jak ważne jest zdobycie czwartej Złotej Piłki. To historyczny, niezwykły wyczyn”. Roura skorzystał też z okazji i pogratulował innym zwycięzcom gali FIFA: „Dla klubu jest to powód do wielkiej dumy mieć pięciu zawodników w idealnej jedenastce FIFA”.

Villa, Cuenca i Adriano

Jordi Roura wypowiedział się również o innych ważnych postaciach zespołu. Jeśli chodzi o Davida Villę, trener powtórzył raz jeszcze, że „jest dla nas niezwykle ważnym zawodnikiem” i przypomniał, że jest po długiej kontuzji, ale „pracuje dużo i ciężko i jest lepszy z każdym dniem. Nie mamy wątpliwości, że wkrótce znów będzie na swoim najwyższym poziomie”. Potwierdził również, że Adriano „doświadczył niewielkiego dyskomfortu i zapobiegawczo go oszczędzaliśmy. W zależności od tego jak będzie radził sobie w czwartek, podejmiemy decyzję co do tego czy zagra”. Zapytany o możliwe wypożyczenie Isaaca Cuenki zimą, Roura poinformował, że „w naszych planach nie jest wypożyczenie ani jego, ani jakiegokolwiek innego zawodnika”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/roura-podejdziemy-do-tego-meczu-na-powaznie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.