01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.58min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Tito zasiądzie na ławce

Roura: Tito zasiądzie na ławce

Jordi Roura podczas dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził, że Vilanova czuje na tyle silnym, by móc poprowadzić zespół w niedzielę przeciwko Espanyolowi.


Jordi Roura właśnie zakończył swoją pierwszą przedmeczową konferencję prasową. Po zwycięstwie nad Valladolid w ostatnim meczu 2012 roku udzielił już krótkiego wywiadu, ale nigdy wcześniej nie uczestniczył w tak poważnym wydarzeniu jak konferencja prasowa ze swoim udziałem. Pierwsze pytanie było dotyczyło oczywiście stanu zdrowia Tito Vilanovy. Roura potwierdził, że „Tito zasiądzie na ławce” przeciwko Espanyolowi. „W przyszłości czeka go jeszcze zabieg, ale jest to dłuższy proces, Teraz jest bardzo silny i aktywny. Jego moc jest niezwykła.”

Roura mówił również o tym, jak to jest prowadzić zespół w tych dniach. „To jest nadzwyczajna sytuacja. Wszyscy przyjmują go serdecznie, naturalnie i ze spokojem. Mam nadzieję, że jest to bardzo krótki etap, bo Tito sygnalizuje, że czuje się doskonale”, powiedział.

Trener powiedział również zespół powraca do gry w dobrym stanie, mimo niewielu osób, które uczestniczyły w treningach. „Teraz czeka nas napięty kalendarz, więc pomyśleliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie danie im więcej dni urlopu. Ale zespół wraca z ogromnym entuzjazmem i podnieceniem, choć wiemy, że w tych pierwszych spotkaniach po świętach zdarzają się różne problemy”, powiedział.

 

Roura ostrzegł także, że zdobycie trzech punktów w niedzielę będzie trudnym zadaniem. Mecze przeciwko Espanyolowi zawsze są trudniejsze, ponieważ są to derby, a tam jest specjalna motywacja. Dodatkowo od czasu, gdy Aguirre przejął Espanyol, styl gry naszego rywala ogromnie uległ poprawie, gdyż z czterech swoich ostatnich spotkań nie przegrali żadnego.”

O fakcie, że Barcelona ma szesnaście punktów przewagi nad Realem Madryt, Roura powiedział, że „to jeszcze o niczym nie świadczy, gdyż pozostało jeszcze wiele spotkań ligowych. Będziemy grać mecz za meczem i postaramy się wygrać je wszystkie.” 

Na pytanie, czy choroba Vilanovy może mieć negatywny wpływ na wynik spotkań, Roura odpowiedział jednoznacznie: „nasz zespół już w meczu z Valladolid udowodnił, że potrafi wygrywać w takiej trudnej sytuacji. Nie mam wątpliwości, że tak będzie w dalszym ciągu.”

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.