3dn.0godz.4min.

Statystyki historycznej połowy sezonu

Barça zakończyła pierwszą połowę sezonu z rekordową ilością punktów, a Messi zdobył 28 bramek, oba wyniki są historycznymi w hiszpańskim futbolu. Valdés i Messi są najczęściej wystawianymi zawodnikami Tito, przed Busquetsem, Xavim i Albą. Barça wykonała o 5 000 podań więcej niż Real Madryt.

Pierwszą połowę sezonu 2012/13 będzie ciężko zapomnieć. Barça zakończyła swoje 19 meczów w La Liga z rekordową ilością punktów (55 na 57 możliwych) i posiada 11 punktów przewagi nad Atlético Madryt i 18 punktów nad Realem Madryt, drugą i trzecią drużyną w tabeli. Teraz skupmy się na pozostałych imponujących statystykach z pierwszej połowy sezonu:

Messi liderem strzelców: Argentyńczyk zakończył swoją najlepszą połowę sezonu pod względem strzelonych bramek. Trafiał do siatki 28 razy w 19 meczach. Te liczby są imponujące w pierwszej części sezonu, jednak w minionym sezonie trafił także 28 bramek w ostatnich 19 meczach Barçy w La Liga.

64 bramki zdobyte: Za Messim plasuje się Cesc z 6 trafieniami i Villa, Xavi i Adriano (5 bramek). Spośród 64 bramek, 29 zostało strzelonych na Camp Nou, podczas gdy pozostałe 35 było zdobyte na wyjazdach. Żadna z hiszpańskich zespołów nie zdołał trafić tylu bramek w tym sezonie.

20 bramek straconych: Barça straciła 20 bramek w La Liga w tym sezonie, tylko Málaga i Atlético Madryt straciło mniej bramek. Blaugrana straciła 7 bramek na Camp Nou i 13 na wyjazdach.

Taka sama liczba bramek w obydwóch połowach: Co ciekawa, Barça zdobyła taką samą liczbę bramkę w obydwóch częściach spotkań (32 bramki w pierwszej połowie, 32 w drugiej). Ta statystyka jest podobna jeśli chodzi bramki stracone (10 bramek w każdej z połów).

FCB dominuje ogólne statystyki: Pierwsza część sezonu La Liga jest zdominowana także przez zespół jeśli chodzi o ogólne statystyki. Blaugrana prowadzi w asystach (41), najmniejsza ilość strat piłki (tylko 1601 przy 1678 Valencii) i jeśli chodzi o posiadanie piłki (690 minut przy 498 Realu Madryt).

Królowie podań: To jedna z tych statystyk, która wygląda miażdżąco w porównaniu do pozostałych 19 zespołów w lidze. Zawodnicy Tito Vilanovy celnie podawali 13 475 razy, Real Madryt tylko 8 031 i są drudzy w tej statystyce. To różnica ponad 5 000 podań.

Valdés, najczęściej grający zawodnik: Victor Valdés nie opuścił ani jednego meczu w La Liga – rozegrał wszystkie 1 710 minut – co sprawiło, że był najczęściej występującym zawodnikiem Tito Vilanovy. Za bramkarzem jest Messi z 1 652 minutami, następnie Busquets (1 503 minuty), Xavi (1 480) i Jordi Alba (1 454).

Trzech stałych zawodników: Tylko trzech zawodników wystąpiło we wszystkich 19 meczach La Liga w tym sezonie. Są to Valdés, Messi i Xavi. Busquets i Pedro opuścili tylko jedno spotkanie, podczas gdy Cesc i Alba rozegrali 17 z 19 meczów.

Super zmiany: Thiago, Alexis i Villa to trzej zawodnicy, którzy najczęściej wchodzili z ławki (7 razy). Cesc jest równocześnie zawodnikiem, który najczęściej opuszczał boisko przed czasem (9 spotkań). Valdés, Messi i Piqué nigdy nie zostali zmienieni.

Tylko jedna XI wystawiona dwukrotnie: Vilanova wysyłał do boju 18 różnych wyjściowych jedenastek w 19 meczach Barçy w La Liga w tym sezonie. Jedynym razem, kiedy trener użył tego samego składu były mecze przeciwko Levante (0-4) i Espanyolowi (4-0).

Tylko jedna czerwona kartka: Barça kończyła mecz w dziesiątkę tylko raz. Javier Mascherano zobaczył czerwony kartonik na Riazor w meczu przeciwko Deportivo. W przypadku żółtych kartek liderem jest Busquets (7), przed Ceskiem, Pedro, Piqué i Mascherano (wszyscy po 3). Alba jest zawodnikiem, który popełnił najwięcej fauli (23), a najczęściej faulowanym jest Messi (46).

Liderzy Fair Play: FC Barcelona jest także drużyną, która zdobywa najmniej kartek. Blaugrana otrzymała tylko 28 kartek, natomiast Real Madryt który jest drugi w klasyfikacji aż 43. Espanyol jest drużyną, która otrzymała najwięcej kartek (85 żółtych). Barça jest także drużyną, która popełniła najmniej fauli (177).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/01/statystyki-historycznej-polowy-sezonu/