Super Iniesta

Super Iniesta

Wygląda na to, że Andrés Iniesta jest obecnie w swojej najlepszej formie, w rzeczywistości jednak, rozszerzała się ona względem kolejnych sezonów. Od czasu, gdy strzelił decydującego gola w finale Mistrzostw Świata w RPA dla reprezentacji Hiszpanii, wydaje się, że zawodnik nawiązał romans z piłką.

 

Iniesta regeneruje się od meczu do meczu, a jego dojrzałość zapewniła mu zdolności taktyczne podobne do tych, które posiada Leo Messi. Pomocnik sprawił, że wszechstronność stała się jego największym atrybutem, a jego kontakt z innymi piłkarzami z drużyny pozwala mu grać tam, gdzie go potrzebują. Zdobył już siedem asyst w La Liga, wyprzedzany jest jedynie przez Fàbregasa (10).

 

Jego kontrola i pole widzenia przy podawaniu piłki są dwiema z jego największych umiejętności, a jednym z największych problemów jakie mają jego przeciwnicy, którzy otaczają go starając się odebrać mu piłkę. Istnieją niezliczone fotografie, na których Iniesta jest otoczony przez połowę zawodników drużyny przeciwnej; z Málagą jako ostatnią z jego ofiar.

 

Jakby tego było mało, Iniesta, który jest porównywany do animowanej postaci Kapitana Tsubasy, poprawił się także w strzelaniu bramek. Zdobył w tym sezonie już trzy bramki, jedną przeciwko ekipie Celtic Glasgow (2-1), kolejną przeciwko Alavés (0-3), a ostatnią w meczu ligowym przeciwko Levante (0-4).

 

Źródło: Marca.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB