31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.8godz.55min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago: Jesteśmy pewni wygranej w dwumeczu

Thiago: Jesteśmy pewni wygranej w dwumeczu

Pomocnik FC Barcelony zapewnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że piłkarze w rewanżowym spotkaniu z Málagą podejdą z takim samym nastawieniem, jak przed pierwszym meczem, czyli: „nie będzie spekulacji z wynikiem, jedziemy po wygraną”.


Thiago Alcántara pojawił na konferencji prasowej w czwartek i wyjawił, że jest przekonany iż Barça zakwalifikuje się do półfinału kosztem Málagi:Mają przewagę u siebie po strzeleniu dwóch bramek, ale graliśmy kilka świetnych spotkań przeciwko nim. Jesteśmy pewni, że możemy wygrać dwumecz”.

 

Upierał się on, że piłkarze podejdą do rewanżu z tą samą mentalnością jak zawsze mimo niekorzystnej sytuacji po meczu na Camp Nou (2-2): „Będziemy planować walkę w taki sam sposób, w jaki zrobiliśmy to przed pierwszym meczem, w którym nie spekulowaliśmy wyniku. Wyjdziemy po wygraną”.

 

Błąd przy pierwszej bramce

Málaga objęła prowadzenie w środę wieczorem po bramce Iturry, który wykorzystał błąd Thiago. Pomocnik przyznaje, że ta chwila była dość pechowym momentem spotkania: „Mamy ugruntowany styl gry, ale czasem można popełnić błąd w kwestii sekund, a tetaz była moja kolej. Po prostu trzeba o tym zapomnieć i iść dalej. Co boli najbardziej, to to, że była praca i poświęcenie, którą włożyliśmy razem z kolegami z drużyny”.

Thiago powiedział dziennikarzom, że sporo uczy się ze swoich błędów i że pomimo tego, co stało się wczoraj, wierzy, że jest w dobrej formie: „Ten mały błąd jest denerwujący, ale moje postępy i głód gry są takie same. Zaufanie rośnie z dnia na dzień i postęp jest dobry”.

 

Znalazł też czas, aby bronić swojego kolegę, Alexisa, który był obiektem krytyki za jego straconena szanse na bramki przeciwko Máladze: „To bardzo dziwne, bo właśnie tydzień temu strzelił dwa gole, a teraz przeciwko Máladze sporo osób krytykuje go. Nie sądzę, że można go winić za wszystko”.

 

Pep Guardiola


Thiago odniósł się także do informacji o tym, że były trener FC Barcelony, Pep Guardiola, będzie prowadził od nowego sezonu Bayern Monachium: „To niezwykle dobra wiadomość, że Pep wraca do futbolu. Postawił złoty standard w Barcelonie i przeszedł do historii. Dał wiele dla futbolu”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/thiago-jestesmy-pewni-wygranej-w-dwumeczu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.