18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.39min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Villa pewniakiem na Copa del Rey

Villa pewniakiem na Copa del Rey

To wciąż jest jeden z najlepszych sezonów Davida Villi, mimo że El Guaje nie gra tyle ile by chciał, mając tak wielką przychylność kibiców. Asturyjczyk jest jednym z najbardziej lubianych zawodników w kadrze, co pokazują kibice na Camp Nou za każdym razem, kiedy się tylko pojawi.


5 goli w La Liga i 3 w Copa del Rey


Statystyki Davida Villi w tym sezonie mówią same za siebie. W La Liga rozegrał 13 spotkań, sześć w wyjściowym składzie. Zdobył pięć bramek, a w tym dwie, jako zawodnik podstawowej jedenastki. W Lidze Mistrzów zagrał pięć razy, ale tylko raz od początku.

 

Przeciwieństwem są rozgrywki Copa del Rey, gdzie El Guaje zagrał we wszystkich spotkaniach (trzech) w wyjściowym składzie. W tym czasie zdobył także trzy bramki – średnią łatwo policzyć: jeden mecz, jeden gol.

 

Pewniak na Copa del Rey


Liczby te pokazują, że możemy być prawie pewni występu Davida Villi na Camp Nou z Córdobą. W pierwszym meczu z Deportivo Alavés był odpowiedzialny za otwarcie wyniku spotkania, w rewanżu był architektem dwóch z trzech goli – były to jego bramki 300 i 301 w karierze.

 

W pierwszym spotkaniu z Córdobą (0-2 i dwa gole Leo Messiego) miał swoje możliwości, ale zabrakło mu szczęścia. Z tego też powodu, podczas rewanżu na Camp Nou, Asturyjczyk będzie chciał odzyskać swój strzelecki rytm. Rywal jest do tego odpowiedni.

 

Wysoko ceniony


W ostatniej sondzie 2012 roku wykonanej przez Mundo Deportivo można było zauważyć, że wielu kibiców zauważyło iż obecna sytuacja ma ogromny związek z jego kontuzją. Pojawiły się nawet komentarze jak: „Ánimo, Guaje. Kontynuuj walkę, praca jest Twoja” (Juan) lub „To najlepszy napastnik jakiego ma Barça” (Khali).

 

W ostatnim spotkaniu na Camp Nou przeciwko Espanyolowi David Villa pojawił się na boisku z ławki, ale wcześniej niż Alexis, co ostatnio rzadko się zdarzało. Ku radości kibiców zgromadzonych na meczu z Córdobą, może to być mecz na przebudzenie snajpera.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/01/villa-pewniakiem-na-copa-del-rey/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.