Zubizarreta: Jestem szczęśliwy z powodu Pepa

Zubizarreta: Jestem szczęśliwy z powodu Pepa

Dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, wypowiedział się na temat spotkania z Málagą, ale także na temat wiadomości dnia, czyli objęciu posady trenera Bayernu Monachium przez Pepa Guardioli.


„Cieszę się z powodu Pepa, ponieważ widzę, że jest zregenerowany i chętny do pracy. To jest bardzo dobre dla piłki nożnej, że jest. Tito powiedział to na drugi dzień, że jego potrzeba w piłce nożnej. Jest to wielki niemiecki zespół i to jest zadziwiające, że przychodzą do takiego małego kraju, którym jest Katalonia, gdzie szukają trenera w tych czasach”, stwierdził Zubizarreta.

 

Dyrektor sportowy dodał także, że „Jest to wielki klub i może zaoferować mu stabilny projekt. Pep z pewnością rozważył wszystko i jestem szczęśliwy razem z nim, ponieważ on znalazł to, czego szukał„. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy piłkarze teraz mogą zostać wypożyczeni do Bawarii: „Nienawidzę spekulować na ten temat. Jest wcześnie, aby o tym mówić. Bayern to świetny zespół, bardzo duży”.

 

Ta wiadomość była wielka, ale ta dotycząca Málagi już nie… „Copa ma to do siebie, że to są dwa spotkania. Málaga grała bardzo dobrze, nie oddawali nam piłki, mieliśmy trudności ze znalezieniem miejsca, a teraz trzeba iść po wygraną, bo remis nie wchodzi w grę”, powiedział Zubizarreta.

 

Dyrektor sportowy odrzuca krytykę z powodu rzekomego braku zaangażowania i intensywności ze strony piłkarzy. „Tej drużyny nie można winić za brak intensywności. Ponadto zalegą Málagi jest to, że wywierali na nas presję i wymuszali błędy”.

 

W tym aspekcie, wysłał wiadomość zachęty do Alexisa Sáncheza, który usłyszał gwizdy za swoje poczynania podczas środowego spotkania. „To wspaniałe, że napastnik dochodzi do swoich szans. Wykorzysta je czy nie, to inna rzecz, ale Alexis na pewno ukłuje ponownie”, zakończył.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB