2dn.18godz.5min.

Zwycięstwa 15 drużyn Barçy

Przyszłość Barçy wydaje się bezpieczna jeśli spojrzymy na występy najmłodszych drużyn.

Dzieje się tak nie pierwszy raz i zapewne nie ostatnio, ale takie sytuacje zdarzają się rzadko w ciągu sezonu. Poza zwycięstwem pierwszej drużyny FC Barcelony w wielkim meczu z Malagą i wygraną Barçy B z Xerez 2-1, 15 innych drużyn młodzieżowych klubu zwyciężyło.

Rozgrywki Juvenil A, po przerwie świątecznej rozpoczęło od zwycięstwa 0-3 na stadionie Mataró. Cristian otworzył wynik, Pol Calvet podwyższył na 0-2, a końcowy wynik ustalił Ebwelle. Zespół prowadzony przez Jordiego Vinyals jest jeszcze silniejsza niż pierwszy zespół. Podczas gdy drużyna Tito Vilanovy ma 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Atlético Madryt, to drużyna młodzieżowa jest pierwsza z 50 punktami, przed drugim Realem Saragossa (37) i trzecim Espanyolem (36).

Liderem jest również drużyna Juvenil B, która pod wodzą Garcia Pimienta wygrała 2-0 na El Prat pokonując drużynę Espanyol B. Bramki zdobyli Entrena i Simon.

Cadet Ajest także liderem, ale ma tylko punkt przewagi nad Espanyolem. Po zwycięstwie w weekend (4-0) z trzecią Lleidą. Która po pierwszej bramce samobójczej nie była w stanie się już ponieść. W drugiej połowie strzelali Alexis, Sergi Canós oraz Marc Rio.

Cadet B jest jedną z najlepszych drużyn młodzieżowych jakie działają w Barça. W miniony weekend grali na stadionie Cornellá. Drużyna w pierwszych 11 meczach ligowych straciła jedynie 7 bramek. W niedzielę zawodnicy Artiga Franka wygrali pewnie 1-8. I znacząco do wyniku po raz kolejny przyczynił się Seung Woo Lee, który strzelił 4 bramki. Dani Olmo dołożył dwa kolejne trafienia, a po jednym zanotowali Carles Perez i Jang.