2dn.19godz.55min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Academia Octavio – FCB Intersport (26-38)

FC Barcelona nadal pozostaje niepokonana w rozgrywkach ligowych. W swoim ostatnim, wtorkowym spotkaniu nie bez problemów pokonała na wyjeździe Academię Octavio, a ogromna była w tym rola dwóch podstawowych zawodników – Daniego Sarmiento i Juanína Garcíi, którzy zdobyli po sześć bramek.

We wtorkowy wieczór, po pokonaniu Academii Octavio 26-38 FC Barcelona mogła dopisać na swoje konto kolejne ligowe zwycięstwo. Była to już 18 wygrana Katalończyków w tym sezonie. Jednak całe spotkanie nie było tak proste, jak można by się spodziewać, patrząc na ostateczny wynik. Wszystko zdecydowało się w drugiej połowie, kiedy to Xavi Pascual dokonał kilku znaczących zmian i od tamtego czasu gra Barçy powróciła na właściwe tory. Warto też podkreślić ogromną zasługę w tym zwycięstwie Daniego Sarmiento i Juanína Garcíi, którzy zdobywając sześć bramek stali się najlepszymi strzelcami całego spotkania.

W pierwszej połowie Academia Octavio nie miała większych problemów z prowadzeniem gry we własnej hali. Gospodarze wiernie dotrzymywali kroku Katalończykom i choć na tablicy wyników widoczna była kilkupunktowa przewaga Barçy to dla nich również był to korzystny rezultat, ponieważ ci piłkarze byli świadomi, z jakim przeciwnikiem mają do czynienia.

Stan 10-7 w 15 minucie spotkania był już pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla zawodników z Vigo. A gdy po pierwszej połowie to goście wygrywali 19-15, gospodarze byli prawie pewni, że to właśnie ich przeciwnicy będą mogli zapisać na swoje konto kolejne zwycięstwo.

I wcale się nie pomylili. W drugiej połowie to piłkarze Barcelony znacznie poprawili swoją grę w defensywie, do tego stopnia, że po 10 minutach prowadzili wysoką różnicą sześciu bramek (25-19), a w miarę upływu czasu tylko powiększali tę przewagę.

Zawodnicy z Academii Octavio byli już zmęczeni grą, zwłaszcza po tym ile sił wykorzystali w pierwszej połowie. Gospodarze stracili swoją skuteczność, która tak imponowali w na początku spotkania. To było również widoczne na tablicy wyników, na której stan 19-15 w niedługim czasie zmienił się na 30-22. Końcówka spotkania to tylko i wyłącznie popis naszych zawodników, a zwłaszcza dwóch – Daniego Sarmiento i Juanína Garcíi. To dzięki ich wspaniałej grze pod bramką Barcelona mogła osiągnąć kolejne tak wysokie zwycięstwo (38-26).

Academia Octavio – 26
FCB Intersport – 38

Academia Octavio
Wyjściowy skład: García, Juárez (3), DaSilva (4), Cacheda (4), J.A Fernández (2), González (2) i Frade (4)
Zmiennicy: Chantada (0), Kallman (3), Vargas (0), Lorenzo (0), Fernández López (1), Hermida (3).

FC Barcelona Intersport
Wyjściowy skład: Sterbik, Entrerríos (4), Gurbindo (1), Viran Morros (1), Stranovsky (5), Sorhaindo (2) i Tomás (3)
Zmiennicy: Saric, Aguirrezabalaga (4), Rocas (1), Sarmiento (6), Montoro (2), Noddesbo (3), Juanín (6).

Bramki
Pierwsza połowa: 1-3, 4-7, 7-10, 10-12, 12-14, 15-19
Druga połowa: 17-23, 19-25, 19-28, 22-30, 22-33 i 26-38

Sędziowie
Hermoso del Amo i Monjo Ortega

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: FCBarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/02/academia-octavio-fcb-intersport-26-38/