Anioł Stróż Leo Messiego

Anioł Stróż Leo Messiego

Odkąd Lionel Messi trafił do drużyny Rijkaarda bardzo mocno związał się z Juanjo Brauem. Na początku ich współpraca miała miejsce jedynie podczas fizjoterapii, a później z każdym rokiem było to o wiele więcej.


Sześć lat temu, Leo Messi udał się z nim na zgrupowanie reprezentacji Argentyny. Teraz Juanjo Brau także jest z nim, w Sztokholmie, w Szwecji. Fizjoterapeuta przebywa z Argentyńczykiem w hotelu Sheraton, gdzie je posiłki z całą reprezentacją oraz bierze udział w ich treningach.

 

Kiedy Leo potrzebuje poćwiczyć na siłowni, Juanjo jest razem z nim. Kiedy Leo potrzebuje jakiejś specjalnej rehabilitacji, Juanjo także jest z nim. Ten duet przynosi korzyści dla całej FC Barcelony: kompleksowe monitorowanie Messiego powoduje, że nie jest on podatny na kontuzje.

 

Ponadto, Argentyńczyk poznał już doskonale swoje ciało i wie, kiedy dzieje się coś złego. Zna swoje granice i wie, kiedy musi przestać lub trochę odpocząć. Wtedy pomaga mu Juanjo Brau, który doprowadził do tej owocnej nauki.

 

Jeden z grupy


Współpraca pomiędzy Juanjo a Messim znana jest już wszędzie. Każdy z reprezentacji Argentyny wie, kim jest Brau. Jest on serdecznie witany na zgrupowaniach, a selekcjoner Alejandro Sabella również zdaje sobie sprawę z jego znaczenia.

 

Argentyna w ostatnich czasach nie odnosiła sukcesów na międzynarodowych arenach, ale wydaje się, że teraz odzyskała stabilność, aby powalczyć na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Wielki wkład w to ma także Leo Messi, który prawdodpobnie nie był by taki bez Juanjo Braua.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB