1dn.13godz.10min.

Carles Puyol stałym punktem w pojedynkach z Milanem

Kapitan Barcelony wystąpił w ostatnich dziewięciu pojedynkach z włoskim zespołem. Swój pierwszy mecz rozegrał 18 października 2000 roku w Mediolanie, a całe spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Żeby znaleźć pojedynek FC Barcelony z AC Milanem trzeba by się cofnąć do września 2000 roku. Od tego czasu te dwa wielkie europejskie kluby mierzyły się dziewięciokrotnie i we wszystkich spotkaniach można by znaleźć wspólny element, jakim jest Carles Puyol.

Kapitan, który zawsze wyrażał podziw dla włoskiej ekipy, swój udział w tych pojedynkach rozpoczął w sezonie 2000/2001, a dokładniej 18 października 2000 roku. Spotkanie, które zostało rozegrane na San Siro zakończyło się remisem 3:3, a hat-trickiem mógł się pochwalić Rivaldo.

W trakcie tych dziewięciu spotkań Puyol zmierzył się z wszystkimi wielkimi napastnikami Milanu. Jednak gdyby miał wybrać, z kim grało mu się najtrudniej, bez mniejszych problemów stwierdził, że z Andrijem Szewczenko. Wystarczy zresztą spojrzeć na ich pojedynek z sezonu 2004/2005, po którym padł gol dla Milanu. A była to jedyna strata Puyola w starciu z mediolańskim napastnikiem…

Puyol odnotował w sumie cztery zwycięstwa, w tym jeden z meczów, który nadal przynosi mu wiele dobrych wspomnień. Był to pierwszy mecz półfinałowy w sezonie 2005/2006, w którym Giuly zdobył jedyną bramkę. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć tydzień później na Camp Nou. Na szczęście tamto spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co dało Barcelonie awans do finału w Paryżu.

Oprócz wstępów, w ostatnich pojedynkach z Milanem Carles Puyol może poszczycić się noszeniem opaski kapitańskiej. Był tylko jeden wyjątek, który miał miejsce w zeszłym sezonie w meczu na Camp Nou w fazie grupowej, kiedy to wszedł na boisko w 67. minucie. To był szczególny mecz dla kapitana, który wrócił do zespołu po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana.