Chilavert widzi następcę Valdésa w Ikerze Casillasie

Chilavert widzi następcę Valdésa  w Ikerze Casillasie

Były bramkarz oraz legenda Paragwaju, José Luís Chilavert, przeanalizował sytuację Víctora Valdésa w Barcelonie. Mundo Deportivo przewiduje, że portero Barcelony opuści klub latem. Chilavert w wywiadzie dla la Xarxa Radio, widzi potencjalnego następcę bramkarza Barcelony w… Ikerze Casillasie.

„Należy uszanować decyzję Valdésa, na pewno było dla niego trudna. Gra w Barcelonie nie jest łatwa, a mimo to, wywiązywał się ze swojego zadania bardzo dobrze. Víctor to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie”, podkreślił.

O następcy Víctora, Chilavert uważa przede wszystkim, że „powinien on mieć on okazywany szacunek i być odpowiednio traktowany. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkich bramkarzy na świecie, to wybrałbym bramkarza z Madrytu, który ma problemy z Mourinho. Casillas jest jednym z najlepszych na świecie, i może spełnić wszystkie niezbędne wymagania, których oczekuje Barcelona”.

„Nie ma między nimi rywalizacji, ludzie akceptują go. Jest bardzo charyzmatyczny, kto wie czy nie byłby jednym z najlepszych wyborów dla Barçy”.

O innej ewentualnej wymianie, Pepe Reinie, Paragwajczyk stwierdził, że „Reina, nie przeżywa obecnie najlepszego czasu w Liverpoolu”. „Hiszpania ma najlepszych bramkarzy na świecie, Casillasa i Valdésa. Oprócz nich różnicę mógłby robić jeszcze tylko Petr Cech. Nie istnieje wielu bramkarzy, którzy wygraliby wiele, tak jak oni”.

Chilavert chciał także: „Wysłać Tito Vilanovie duży uścisk dłoni. Pobije tą chorobę, będzie się dobrze czuł, bo jest bardzo silny”. O Mourinho mówił: „Został on uznany za styl i sposób swojej pracy, taki jak dyktator, który dzięki temu zyskał wiele sukcesów. Jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Nie okazał jednak szacunku sadzając Ikera Casillasa na ławce”.

„Messi jest wyżej niż reszta”

Na koniec Jose Chilavert odniósł się w końcu do najlepszego piłkarza na świecie – Leo Messiego. „Messi jest jedyny w swoim rodzaju, jest wielkim zwycięzcą oraz numerem jeden na świecie. Mam to szczęście, że mogę oglądać go w telewizji i cieszę się, że zostawiłem piłkę przed Messim, bo inaczej kładł by mnie na podłogę”- zaznaczył z uśmiechem.

„W wieku Messiego nie ma żadnego piłkarza, który wygrałby tyle co on. Messi jest wyżej niż reszta. Dopiero niżej są inni. Nie widziałem gracza, który rozgrywał sowje mecze na tak wysokiej poprzeczce jak Messi”-zakończył.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB