1dn.19godz.48min.

Ciekawostki z meczu Barça- Getafe

Spotkanie z Getafe zostawiło nam wiele ciekawostek. Nietypowa godzina meczu, korki w drodze na Camp Nou, doskonały wynik i wiele innych.

Mecz w południe…

Barça zagrała po raz pierwszy w tym sezonie mecz w południe. Ta nietypowa godzina została bardzo dobrze przyjęta przez kibiców. Wiele dzieci pojawiło się na Camp Nou ze swoimi rodzicami, dając zupełnie inne światło na stadion FC Barcelony w tym dniu. To był pierwszy raz, kiedy Barça grała o dwunastej w południe od 1965 roku. 47 lat minęło od meczu FC Barcelona – Las Palmas wygranego przez katalońską drużynę 3-2.

… i korek!

Ten nietypowy ruch drogowy w Barcelonie spowodował korek w niedzielę o 11:00. Mecz FC Barcelony o tak wczesnej godzinie wpłynął na zwyczajny ruch w mieście. Kibice udający się na Camp Nou spowodowali wielkie tłumy i ogromny korek wokół stadionu.

Dzień rotacji

Barça w obliczu meczu przeciwko Getafe zdecydowała się dać odpocząć niektórym zawodnikom. Alves, który wszedł po przerwie za Adriano, Sergio Busquets, Cesc i Pedro zasiedli na ławce po powrocie ze zgrupowań swoich reprezentacji. Ci czterej gracze rozegrali w ostatnich tygodniach wiele minut i w następnych także przed nimi dużo ważnych występów, przeciwko Realowi Madryt w Pucharze Króla i lidze oraz Milanowi w Lidze Mistrzów.

Montoya i Bartra ponownie poza kadrą

Dwaj młodzi gracze ponownie zostali wybrani, aby obejrzeć mecz z trybun. Montoya i Bartra zostali odrzuceni przez Jordiego Rourę. Środkowy i boczny obrońca nie znajdują miejsca w składzie w ostatnim czasie.

Atak prawie „nowy”

Alexis, Messi i Villa nie grali razem w lidze od piątej rundy, kiedy to Barça grała z Granadą. W tamtym spotkaniu FC Barcelona pokonała zespół z Andaluzji 2-0 po golu Xaviego i samobójczej bramce, którą strzelił Borja Gómeza. Barçę dużo kosztował ten mecz, wynik otworzył Xavi w 86. minucie. Villa został wtedy zmieniony w 53. minucie przez Pedro, a Messi i Alexis rozegrali pełne 90 minut. Tym razem udało się zdobyć gole wszystkim trzem.

Chiński Nowy Rok również rozpoczęty

Dzień meczu Barça – Getafe zbiegł się także z innym specjalnym dniem: chińskim Nowym Rokiem. Barça zaprezentowała z tej okazji pamiątkowy plakat, dzieci i zawodnicy wykonali tradycyjne pamiątkowe zdjęcia. Zaletą było, że godzina rozgrywania spotkania była idealna dla kibiców w Chinach. Nawet Manel Vich, speaker na Camp Nou, powitał chińskich fanów, którzy pojawili się na Camp Nou: „Witamy kibiców z Chin”. Również gracze Getafe dołączyli się do inicjatywy, zamieszczając na swoich strojach wiadomości do kibiców z Azji.

Loża z filmowcami

Na Camp Nou pojawiły się niektóre wybitne postacie katalońskiego kina, takie jak Joel Joan (prezes katalońskiej Akademii Filmowej), Montse Majench (dyrektor katalońskiej Akademii Filmowej) i niektórzy laureaci Premios Gaudí jak Elena Ruiz, Montserrat Carulla, Oriol Tarragó, Antoni Verdaguer czy Ibon Comenzala.

Valdés w cieniu

Bramkarz FC Barcelony zmienił zwykły porządek zajmowania połów boiska. Powód? Postanowił walczyć ze słońcem i umiejscowić się w cieniu.

Światła włączone

Pomimo gry w pełnym słońcu na Camp Nou zostało włączone oświetlenie dla łatwiejszego oglądania meczu w telewizji dzięki kontrastowi światła i cienia.

Pierwszy gol Alexisa Sáncheza w lidze

Mecz w południe okazał się bardzo udany dla Alexisa Sáncheza. Chilijski napastnik potrzebował gola, aby odzyskać pewność siebie i to się udało. Nie zdobył bramki w lidze od 21 kwietnia ubiegłego roku, przeciwko Realowi Madryt.

Villa: gol dla syna

„Guaje” ponownie zdobył bramkę przeciwko Getafe i skorzystał z okazji, aby zadedykować ją swojemu już trzeciemu dziecku. Przykładając kciuk do ust i wskazując numer trzy, gracz chciał przypomnieć o swoich trzech cennych skarbach.

Trzecia najwyższa frekwencja w sezonie

Mimo, że nie był to największy rywal, wizyta Getafe na Camp Nou przyciągnęła 85 610 widzów. To trzeci najlepszy wynik w tym sezonie, ustępuje tylko spotkaniom z Realem Madryt i Atlético. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie małe dzieci nie były liczone. Dlatego był to publiczny sukces. Nie ulega wątpliwości, że mecz w południe sprzyja frekwencji.

Iniesta i Alves – 200

Wygrana z Getafe była również powodem do świętowania dla dwóch graczy Barçy: Alvesa i Iniesty. Brazylijczyk i gracz z  Fuentelabilli osiągnęli 200. zwycięstwo. Alves dokonał tego w 322 meczach, a Iniesta w 287.

Pierwsza „szóstka” w sezonie

Chociaż Barça strzeliła wiele bramek w dotychczasowych meczach, wynik 6-1 w spotkaniu Barça – Getafe to pierwsza „szóstka” w tym sezonie zespołu Tito Vilanovy i Jordiego Roury. Gole strzelali Alexis, Messi, Villa, Tello, Iniesta i Piqué.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/02/ciekawostki-z-meczu-barca-getafe/