20.06.2024, g. 01:30
MLS
Charlotte FC vs Orlando City
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.3min.
12.10 X3.50 23.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FIFA przedłuża veto dla piłkarzy FC Barcelony

FIFA przedłuża veto dla piłkarzy FC Barcelony

Kilka dni temu, FC Barcelona otrzymała od Katalońskiej Federacji pismo od FIFA, które zabraniało wystawiania w składzie Lee Seung Woo, koreańskiego zawodnika Cadete B i jednej z wielkich obietnic La Masii, za naruszanie artykułu 19.: „Regulacje dotyczące statusu i transferu zawodników„.


Teraz FIFA przedłużyła zakaz występów kolejnym pięciu zawodnikom: Koreańczycy Paik Seung-Ho (Cadete A) i Jang Gyeolhee (Cadete B), Francuz Theo Chendri (Cadete A), Nigeryjczyk Bobby Adekanye (Infantil A) i Kameruńczyk Patrice Sousia (Infantil A). Nie mogli oni zagrać dla swoich drużyn w ostatni weekend.

 

Artykuł stwierdza, że „transfery międzynarodowe są dozwolone tylko wtedy, gdy piłkarz osiągnie wiek 18 lat”. Jednak istnieją trzy wyjątki: „1. jeśli rodzice zmienią adres w kraju, w którym znajduje się nowy klub z powodów nie związanych z piłką nożną; 2. jeżeli transfer odbywa się na terytorium Unii Europejskiej (UE) i gracz jest między 16. a 18. rokiem życia; 3. jeśli piłkarz mieszka w swoim domu, w odległości mniejszej niż 50 kilometrów od granicy, a klub z sąsiedniego stowarzyszenia jest również w odległości mniejszej niż 50 kilometrów od granicy”. Wedłgu FIFA żaden z tych wyjątków nie pasuje do wymienionych wyżej piłkarzy.

 

Prawnicy Barçy już złożyli wniosek do FIFA, a ponadto Raül Sanllehí będzie rozmawiał z przedstawicielami związku. Klub rozumie, że ochrona dzieci musi być priorytetem dla FIFA, ale nie można umieścić wszystkich klubów w tym samym worku.

 

Oznacza to, że nie można porównać FC Barcelony, która kształci dzieci we wszystkich aspektach (piłkarskie, osobiste, kulturowe i żywieniowe) w pierwszym miejscu zamieszkania, czyli La Masii, która posiada dobrych trenerów i nauczycieli, gwarancję utrzymania dzieci aż do 18. roku życia, do innych klubów, które zajmują się afrykańskimi obietnicami, a następnie korzystają z dzieci od 14 do 15 lat, którzy pozostają na ulicy.

 

Źródło: MundoDeportivo.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/02/fifa-przedluza-veto-dla-pilkarzy-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.