04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.20godz.18min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Granada, Sevilla i Celta – brakujące ofiary Messiego

Granada, Sevilla i Celta – brakujące ofiary Messiego

Istnieją tylko trzy zespoły w La Liga, którym argentyński napastnik FC Barcelony, Lionel Messi, nie strzelił bramek – Granada, Sevilla oraz Celta. Pierwsza okazja do zmniejszenia tego grona już w sobotę.


Po raz kolejny, Leo Messi cieszy się znakomitym sezonem pod względem ilości strzelonych bramek. Tylko w La Liga ma już 35 goli w 23 spotkaniach. W pierwszej części sezonu trafiał przeciwko prawie wszystkim drużynom z wyjątkiem Granady, Sevilli i Celty.

 

W sobotę FC Barcelona uda się na Estadio Los Cármenes, gdzie zagra z Granadą. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się na Camp Nou, było bardzo trudno choć wynik na to nie wskazuje. Katalończycy wygrali 2-0 po golach Xaviego i Borji (samobój).

 

Rekordowy przeciwnik


Pomimo, że Messi nie strzelił przeciwko Granadzie na początku tego sezonu, ale to nie zmienia faktu, że Andaluzyjczycy są dla niego szczęśliwą drużyną. 20 marca 2012 roku Argentyńczyk zaaplikował im hat-tricka, który pozwolił mu pobić długoletni rekord (ponad 50 lat) należący do Césara Rodrígueza – 232 bramki dla FC Barcelony.

 

Będzie to druga wizyta Leo Messiego na Estadio Los Cármenes. Ostatni raz miał miejsce 25 listopada 2011 roku, kiedy to FC Barcelona wygrała 1-0, a jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Xavi.

 

Rekord w zasięgu ręki


Jeżeli Leo Messi strzeli bramki przeciwko Granadzie, Sevilli i Celcie, będzie dopiero drugim piłkarzem, któremu udało się trafić do siatki każdego rywala La Liga. W ubiegłym sezonie udało się to osiągnąć Cristiano Ronaldo.

 

Bebeto (Deportivo) i Baltazar (Atlético Madryt) byli bardzo bliscy osiągnięcia tego wyniki w sezonach 1992/93 i 1988/89, odpowiednio. Obu zawodnikom brakowało zaledwie pokonania jednego przeciwnika.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/02/granada-sevilla-i-celta-brakujace-ofiary-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.