04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.42min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Roura na konferencji prasowej przed klasykiem

Jordi Roura na konferencji prasowej przed klasykiem

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Ciutat Esportiva Joan Gamper w przeddzień meczu z Realem Madryt, Jordi Roura zaznaczył, że „chcemy wygrać od początku” i podkreślił, że jego zespół „jest bardzo skoncentrowany, pragniemy osiągnąć nowy finał”.

Zbliża się wielkimi krokami kolejny decydujący klasyk, tym razem stawką jest finał Copa del Rey, a to według Roury „czyni ten mecz jeszcze ważniejszym”. Trener Barcelony przyznał, że mimo remisu w pierwszym spotkaniu, jutro styl gry Barçy będzie taki jak zawsze: „Nigdy nie spekulujemy na temat wyniku. Nie wiemy o tym nic. Nasz styl zawsze jest ofensywny. Chcemy wyjść po zwycięstwo już od początku. Real Madryt musi strzelić i prawdopodobnie będą szukali swojej szansy już od pierwszych minut. W każdym razie jesteśmy gotow na wszystko”.

Szacunek, ale bez strachu

Drugi trener FC Barcelony wyjaśnił, że jego zespół dobrze zareagował w sobotnim meczu z Sevillą, a rozstrzygnięcie dwumeczu z Madrytem będzie miało ogromne znaczenie: „Mecze z Realem Madryt zawsze są okropnie trudne. To wspaniały zespół ze świetnymi zawodnikami. Ale my mamy ogromne pragnienie wyjść na boisko, aby rywalizować i osiągnąć nowy finał. Zespół jest bardzo skoncentrowany. Mecze przeciwko nim zawsze są ciężkie i intensywne”.

Asystent Tito Vilanovy powiedział jasno, że zawodnicy przystapią do klasyku z naturalnością i szacunkiem do rywala, ale bez żadnego strachu: „Czujemy wobec nich szacunek tak jak do pozostałych zespołów. Ale nie strach. Wiemy jak trudny będzie to pojedynek, ale nie obawiamy się niczego”.

Messi zmotywowany jak zawsze

Dziennikarze nie mogli nie poruszyć po raz kolejny kwestii dotyczącej Leo Messiego. „To zawodnik bardzo lubiący rywalizację. Zawsze jest zmotywowany. Nie sądzę żeby potrzebował się bardziej motywować bo gramy z Realem Madryt albo przez to wszystko co mówiło się po ostatnim klasyku”, oświadczył Jordi Roura, który zapewnił też, że Argentyńczyk jest w świetnej formie: „Dobrze się czuje mogąc wygrywać. Jest perfekcyjny. Nie uważam żeby był bardziej zmęczony niż w innych sezonach na tak wysokim poziomie”. Zapytany o to czy Argentyńczyk nie jest teraz tak dobry jak zawsze, trener zdecydowanie odparł: „Całe szczęście, że tak nie jest! Każdy ma jakiś margines na to, aby się poprawić, ale wątpić w ten sezon w wykonaniu Messiego jest nie na miejscu”.

Kluczem wsparcie kibiców

„Jesteśmy pewni, że Camp Nou będzie pełny, a wsparcie kibiców będzie podstawą. Dlatego właśnie tak ważne są mecze u siebie”, powiedział Roura. Według niego takie mecze są również swego rodzaju wyróżnieniem: „Jeśli możemy rozegrać w domu mecze z takimi rywalami jak Madryt i Milan, to są to owoce naszej pracy, którą wykonywaliśmy do tej pory. Musieliśmy wyeliminować najlepsze zespoły w Copa i Lidze Mistrzów. To oznacza, że od tej pory ten sezon był udany”.

„Przeanalizowaliśmy akcje ze straconymi bramkami i będziemy starali się poprawić błędy, aby teraz tego uniknąć. To odpowiedzialność, która spoczywa na wszystkich”, powiedział na zakończenie Roura.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/02/jordi-roura-na-konferencji-prasowej-przed-klasykiem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.