09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.15min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi przeciwny zwiększeniu klauzuli odstępnego

Messi przeciwny zwiększeniu klauzuli odstępnego

Wczoraj Leo Messi podpisał nową umowę, pierwszy raz za kadencji Sandro Rosella. Jedną z najbardziej dyskutowanych kwestii w trakcie negocjacji nowego kontraktu była klauzula odstępnego. Barcelona chciała zwiększyć obecną klauzulę wynoszącą 250 milionów euro, tak aby zapobiec potencjalnym ofertom.

 

Messi odmówił podniesienia tej kwoty. Obecnie nie interesuje go zmiana klubu. Jednak nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość i dlatego chociaż 250 mln euro to mała fortuna, to nowa grupa bardzo bogatych właścicieli, którzy napływają do świata piłki nożnej może być skłonna wyłożyć taką sumę. Barça jest tego świadoma i właśnie dlatego chciała podnieść klauzulę, ale Leo nie chciał o tym słyszeć.

 

Argentyńczyk chciał podwyżki rekompensującej decyzję hiszpańskiego rządu o zwiększeniu podatku dochodowego, który może zabrać nawet milion euro z tego co zawodnik zarobił w zeszłym roku. Klub odpowiedział na to, podnosząc jego podstawowe wynagrodzenie do 12 milionów po odliczeniu podatku, które zawodnik będzie otrzymywał w każdym sezonie aż do 2018 roku.

 

Zawodnik może otrzymać dodatkowe 4 miliony w ciągu roku w postaci bonusów w zależności od osiąganych wyników. Obejmują one wszystko, od ilości trofeów wygranych przez klub, liczbę występów i zdobycia piątej Złotej Piłki, ten ostatni wyczyn pozwoliłby mu zarobić milion euro za jednym zamachem.

 

Źródło: Marca.com

 

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.