18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.6godz.44min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Joel Huertas

Perełki cantery: Joel Huertas

Joel Huertas, urodzony 09.05.1995 roku w Juvenilu A zadebiutował 5 września 2011 roku. Jego debiut był bardzo dobry, młody Hiszpan po wejściu na boisku zaliczył asystę do Sandro Ramireza. Dzięki temu wynik na tablicy zmienił się z remisu na korzyść drużyny z Dumy Katalonii.

 

Joel Huertas Cornudella to prosty chłopak, który urodził się w Lleidzie, dzielnicy Juneda. Wywodzi się z niezbyt zamożnej rodziny. Do Barcelony dołączył w styczniu 2011 roku i od razu zaczął grać dla Juvenilu B. Jak dla każdego młodego chłopaka po przyjściu do Dumy Katalonii, ciężko było przystosować się do stylu gry w jaki gra Barça.

 

Joel swój pierwszy kontakt z piłką miał w zespole z dzielnicy Juneda. Następnie reprezentował Baix Segrià oraz AEM. Później przeszedł do Molerussy, w której grał w sezonach 2007-2010. Z tego zespołu przeniósł się do Lleidy, w której w krótkim czasie stał się liderm ich młodzieżowej drużyny. W ciągu kilku miesięcy w tym zespole pokazywał ogromny talent, co oczywiście nie przeszło bez echa i zostało zauważone przez skautów Barcelony.

 

17-letni Huertas jest środkowym pomocnikiem, który ma bardzo dobrą prawą nogę. Mówi się, że ma olbrzymi talent. Ma wrodzoną łatwość do rozgrywania piłki, potrafi posyłać wspaniałe crossy po przekątnej. Inteligentnie porusza się pomiędzy strefami na boisku. Trener Juvenilu zaczął wystawiać Huertasa na pozycji „fałszywej 9”. Porównywany jest do Cesca.

 

Joel Huertas wziął już nawet udział w treningu pierwszej drużyny a był to dzień 20.10.2011 roku. Miał wtedy 16 lat. Guardiola wymagał od niego umiejętności poruszania się bez piłki. Obecnie Joel jest zawodnikiem Juvenilu A i czeka na szansę awansu do drużyny Eusebio Sacristána.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/02/perelki-cantery-joel-huertas/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.