Pierwsze rozmowy w sprawie kontraktu Deulofeu

Pierwsze rozmowy w sprawie kontraktu Deulofeu

FC Barcelona wykonała pierwsze kontakty w sprawie odnowienia umowy młodej gwiazdy rezerw, Gerarda Deulofeu. 18-letni napastnik robi ogromne postępy w Segunda División, ale jest jeszcze w takim wieku, gdzie potrzeba dopracować wiele szczegółów. Statystyki wspierają jego pozytywny rozwój: 13 bramek w 22 spotkaniach. Dzięki temu jest na drugim miejscu Pichichi – za Charlesem z UD Almerii.


Deuloefu ma jeszcze 1,5 roku kontraktu, ale wiadomym jest, że FC Barcelona chce załatwić jego sprawę wcześniej. Jego agent, Ginés Carvajal, miał już wstępne kontakty z klubem w sprawie nowej umowy obiecującego napastnika. Gerard posiada ogromny talent, który nie pozostał niezauważony wśród europejskich potęg.

 

Wiele znanych klubów już rozpoczęło połowy w La Masii. Dużo mówi się o zainteresowaniu ze strony Manchesteru City, który w swoich szeregach ma dwóch barcelonistów: byłego prezydenta Ferrana Soriano i byłego dyrektora sportowego Txiki Begiristaina.

 

W obecnej umowie, która obowiązuje do 30 czerwca 2014 roku, Gerard Deulofeu ma zawartą klauzulę wykupu, która wynosi 10 milionów euro. FC Barcelona ma na celu podniesienie tej kwoty, aby odstraszyć potencjalnych kandydatów.

 

Wydaje się też, że jednym z kluczy, aby spełnić oczekiwania Deulofeu, co do nowej umowy, będzie zawarcie niej wpisu o awansie do pierwszej drużyny na sezon 2014/15. Być może już od kolejnych rozgrywek młody napastnik będzie dostawał więcej szans na grę u Tito Vilanovy.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB