1dn.7godz.21min.

Południowy spacerek: FC Barcelona 6-1 Getafe

FC Barcelona wygrała 6-1 z Getafe. W 6. minucie spotkania świetne podanie z głębi pola od Iniesty wykorzystał Alexis. Siedem minut później było już 2-0. Po pięknej drużynowej akcji i ostatnim podaniu Thiago, Messi wpakował piłkę do bramki Codiny. W 58. minucie spotkania Alba zagrał do Villi, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu żadnych szans. Na jedenaście minut przed końcem, Leo zagrał dobrą piłkę do Tello, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Młody skrzydłowy uderzył zza pola karnego i podwyższył prowadzenie na 4-0. W 83. minucie Álvaro strzelił honorową bramkę dla gości. Ostatnie sekundy meczu to istne szaleństwo – najpierw bramka Iniesty po podaniu Messiego, a następnie gol Piqué po asyście Thiago.

Wczesna pora spotkania była jednym z najczęściej poruszanych tematów przed meczem. Jak Barça poradzi sobie z nietypową, dla siebie, godziną rozgrywania spotkania. Zwycięstwo będzie dobrym prognostykiem przed maratonem, który czeka zawodników Dumy Katalonii w drugiej połowie lutego, związanego ze spotkaniami Pucharu Króla i Ligą Mistrzów.

Barça rozpoczęła ze zmianami, swoją szansę na przełamanie dostali Villa i Alexis, w środku pola miał piłką operować Thiago, mając za plecami Songa, a na prawej obronie kibice mieli zobaczyć Adriano.

Mocny początek

Pierwszy z zawodników przełamał się już w 6. minucie, cudowne podanie Iniesty z okolicy linii środkowej boiska, dobre wyjście Alexisa, który ze spokojem posyła futbolówkę obok bramkarza Getafe, tym samym strzelając swoją pierwszą bramkę w lidze w tym sezonie.

Barça nabrała wiatru w żagle, jednak nie było konkretnych sytuacji, aż do 15. minuty, gdzie kolejne piękne podanie od Iniesty, Thiago nieco źle przyjmuje, jednak wysuwa delikatnie do Messiego, a ten wślizgiem powiększa prowadzenie Barçy.

Kontrola przebiegu meczu

Można było słyszeć na trybunach głośne „ole, ole, ole” przy kolejnych podaniach zawodników FC Barcelony, która w swoim stylu utrzymywała się przy piłce, starając się co jakiś czas przyśpieszyć grę. Jedną z takich sytuacji miała miejsce przy ładnej wymianie piłki między Messim i Villą, jednak dośrodkowanie Argentyńczyka zostaje wybite przez jednego z obrońców.

Dzisiaj grę Barçy oglądało się z wielką przyjemnością, kolejne akcje mogły zachwycać fanów piłkarskiej sztuki, nawet jeśli zawodnicy tracili piłkę to drużyna gości nie była w stanie wyjść z futbolówką z własnej połowy.

W 30. minucie sytuacja, którą Messi nie zwykł marnować, po znalezieniu się sam na sam z bramkarzem dzięki ładnemu podaniu Alexisa, jednak strzał „10” Barcelony ląduje na słupku. W kolejnej akcji dogranie z lewej flanki Alby trafia do pola karnego, gdzie strzela Villa, jednak obok bramki.

Sporadyczne akcje Getafe kończyły się albo dobrą interwencją Valdésa albo niecelnym strzałem.

Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy, przedarł się Alexis prawą stroną i podał piłkę do Thiago, którego strzał z czterech metrów został obroniony. Do końca pierwszej połowy jednak wiele się nie zmieniło i Barça na przerwę schodziła, prowadząc 2-0.

Zmiany bez zmian

Ze względu na poobijaną łydkę Adriano, już w przerwie zobaczyliśmy zmianę w drużynie Dumy Katalonii, na boisku pojawił się Dani Alves, który zaraz po wejściu rozruszał prawą stronę. Adriano znacznie bardziej skupiał się na akcjach w defensywie aniżeli w ofensywie, jednak rozegrał przyzwoite spotkanie.

Pierwszą naprawdę groźną sytuację widzieliśmy dopiero w 58. minucie, gdzie Leo Messi nie trafia do bramki mimo, że Codiny nie było na posterunku, blokują strzał obrońcy, dobitkę Alexisa także blokują obrońcy. Co się nie udało dwójce strzelców chwilę później dokonał David Villa, który po podaniu Alby pokonuje bramkarza Getafe, zdobywając bramkę na 3-0.

Na 20 minut przed końcem swoją szansę gry dostał Tello, zmieniając Alexisa Sáncheza. Chwilę później ostatnia zmiana w zespole Barçy, boisko opuścił narzekający na jakiś dyskomfort Puyol, a na środku defensywy pojawił się Javier Mascherano.

Tello strzela z ławki

Tempo spotkania zdecydowanie spadło, Barça kontrolując przebieg spotkania, raz po raz starała sobie stworzyć okazję. Jedna z nich miała miejsce w 78. minucie, Messi przebiegł kilka metrów z piłką, dograł do Tello, a ten pięknym strzałem zdobywa kolejną bramkę. Tym samym, każdy z zawodników grających na ofensywnych pozycjach zdobyli bramki.

Chwilę później fantastyczną asystę zalicza… Jordi Alba, który głową zgrywa piłkę do Álvaro Vázqueza wychodzącego tym samym oko w oko z Valdésem i zdobywa honorowe trafienie. Ewidentny błąd obrońcy prawdopodobnie spowodowany był zbytnim rozluźnieniem się drużyny, która zwycięstwo miała już praktycznie w kieszeni.

Zabójcza końcówka

Na dwie minuty przed końcem Leo Messi miał szansę postawić kropkę nad „i”, jednak jego trzecia próba głową mija bramkę, warto dodać, że otrzymał bardzo dobre dośrodkowanie od Daniego Alvesa, który palił się do gry. Co się nie udało po raz drugi Argentyńczykowi, dokonał Andrés Iniesta, który otrzymał piłkę przez przypadkowe wybicie jednego z obrońców, którzy wybijali futbolówkę spod nóg Messiego.

Nieudana pułapka ofsajdowa w kolejnej akcji, dogranie Alvesa do Thiago, ten mając tylko bramkarza przed sobą, przyjmuje piłkę i… dogrywa do Piqué, który dopełnia formalności. Po tej akcji sędzia lituje się nad Getafe i kończy spotkanie.

Mecz łatwy, przeciwnik nie stawiał żadnego oporu. Gra przyzwoita, cieszy, że swoje bramki zdobyli Alexis i Villa. Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Iniesta, który po raz kolejny udowodnił swoją wartość. Pozostaje czekać na trudniejszych rywali i cieszyć się z korzystnej sytuacji w lidze.

FC Barcelona 6 – 1 Getafe

6″ Alexis 1-0 (asysta Iniesta)

13″ Messi 2-0 (asysta Thiago)

58″ Villa 3-0 (asysta Alba)

79″ Tello 4-0 (asysta Messi)

83″ Álvaro 4-1 (asysta Lopo)

90″ Iniesta 5-1 (asysta Messi)

90+1″ Piqué 6-1 (asysta Thiago)

FC Barcelona: Valdés – Adriano (45″ Dani Alves), Puyol (76″ Mascherano), Piqué, Alba – Song, Iniesta, Thiago – Villa, Messi, Alexix (73″ Tello)