25.03.2023, g. 20:45
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Hiszpania vs Norwegia
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.21min.
11.33 X5.00 29.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Quini: Villa zakończy karierę w Barçy

Quini: Villa zakończy karierę w Barçy

Legenda Sportingu Gijón i mit FC Barcelony, czyli Quini zgodził się na krótki przegląd sytuacji Barçy, a na początek skupił się na swoim asturyjskim koledze – Davidzie Villi.


„Villa ma dobry gust. Barça jest tak wielka, że każdy chce w niej grać, choć czasem jest to trudne. On jest gwiazdą i nie musi niczego nikomu udowadniać. Kiedy nie grasz możesz poczuć nostalgię, ale nie sądzę, że Villa odejdzie. Myślę, że będzie chciał zakończyć karierę właśnie tutaj i jeszcze nie raz da wiele satysfakcji swoim fanom”, powiedział.

Quini nie zapomniał również pochwalić Messiego, o którym żartobliwie mówił, że „topi wszystkie rekordy”, ponieważ tylko on zdobywa tyle indywidualnych trofeów z Barçą. „Messi to piłkarz, który pojawia się raz na 200 lat. On jest jak obcy”, stwierdził.

Asturyjczyk, który towarzyszył na boisku takim graczom jak Rexach, Tente Sánchez, Paco Clos, Olivella, Estella, Manolo, Alexanko, Pepito Ramos czy Paco Martínez przyznał, że „Barça jest faworytem w starciu z Milanem.” A następnie dodał, że „widzi Barçę z kolejnym tytułem Ligi Mistrzów w kieszeni.”

Napastnik również okazję, aby spojrzeć wstecz i porozmawiać o futbolu swoich czasów.

„Mimo, że dziś Barça ma więcej tytułów niż za moich czasów nie zmieniłbym swojego pokolenia na żadne inne na świecie. A to dlatego, że miałem tak wspaniałych kompanów”, powiedział.

Następnie próbował poddać go analizie. „Przedtem gra była trudniejsza. Mniejsze były różnice pomiędzy czołowymi zespołami. Teraz różnice pomiędzy Barceloną, Madrytem i innymi drużynami są ogromne”, zakończył Quini.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/02/quini-villa-zakonczy-kariere-w-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.