3dn.5godz.37min.

Remontada Barçy: FC Barcelona 2-1 Sevilla

FC Barcelona stanęła do walki, aby odzyskać wiarę w siebie po porażce z AC Milan na San Siro. Udało się to dzięki wygranej 2-1 z Sevillą, która pierwsza wyszła na prowadzenie za sprawą Botíi. Zwycięstwo gospodarzom dali Villa oraz Messi. Barça dodała do swojego konta kolejne trzy punkty w pogoni za ligowym tytułem. Jest to dobry wynik przed nadchodzącymi trudnymi starciami. Dla Emery”ego to kolejna porażka z katalońskim zespołem, z którym nigdy nie udało mu się wygrać.

Sześć zmian w składzie

FC Barcelona rozpoczęła mecz z sześcioma zamianami w składzie w porównaniu do meczu z Milanem. W obronie zagrał między innymi Montoya, a w ataku Villa. Iniesta i Messi także byli w składzie i to oni byli autorami pierwszej akcji, ale reprezentant Hiszpanii nie był w stanie pokonać w sytuacji sam na sam bramkarza Sevilli.

0-1 po pierwszej połowie

Barça kontrolowała posiadanie piłki i grała w swoim stylu, ale brakowało trochę błysku w polu karnym i trudno było znaleźć sposób na dobrze zbudowany mur obronny zespołu Emery”ego. Bramka dla gości przyszła od razu w pierwszej akcji. Po dośrodkowaniu w pole karne, gola głową zdobył były piłkarz FC Barcelony, Botía. To była ostra kara dla gospodarzy, którzy byli wyraźnie lepsi.

Natychmiastowa reakcja po przerwie

Kibice FC Barcelony motywowali bardzo swoich idoli, kiedy tylko ci pojawili się na boisku podczas drugiej połowy meczu. Tello zastąpił w przerwie Alexisa, co pozwoliło Villi przesunąć się na środek ataku. Dało to także wolną rękę Alvesowi na prawym skrzydle. W 52. minucie spotkania Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był El Guaje i wyrównał wynik spotkania po strzale głową. Barça została nagrodzona za ostrzejszy i bardziej intensywny początek połowy.

Tello-Messi kluczowi

Kilka minut później FC Barcelona wyszła na prowadzenie dzięki akcji Thiago, Tello i Messiego. Drużyna w tym momencie zaliczała najlepszy moment gry w tym spotkaniu. Młody skrzydłowy pewnie i spokojnie zagrał do Leo, który znajdował się w drugiej linii, a ten zdobył gola. Piłkarze Emery”ego szukali okazji na remis, ale dobrze w bramce spisywał się Valdés.

Roura zareagował na niepewna grę w środku pola wpuszczając na boisku Xaviego i Busquetsa, a zdejmując Villę i Iniestę. Zespół grał później spokojniej, kontrolując przebieg spotkania i zapewniając sobie wygraną. Dało to także wielkie zaufanie do siebie przed rewanżowym spotkaniem półfinałowym w Copa del Rey przeciwko Realowi Madryt.

FC Barcelona 2 – 1 Sevilla

43″ Botía 0-1 (asysta Coke)

52″ Villa 1-1 (asysta Dani Alves)

60″ Messi 2-1 (asysta Tello)

FC Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Montoya – Song, Thiago, Iniesta (69″ Xavi) – Alexis (45″ Tello), Messi, Villa (79″ Busquets)

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Alba, Xavi, Busquets, Pedro, Tello

Poza kadrą: Abidal, Puyol, Dos Santos, Cesc

Sevilla: Beto – Coke, Fazio, Botía, Navarro –  Maduro (82″ Alberto Moreno), Medel (55″ Kondogbia) – Rakitic, Navas, Manu – Babá (62″ Negredo)

Ławka rezerwowych: Julián, Cala, Negredo, Javi Hervás, Reyes, Kondogbia, Alberto Moreno