4dn.1godz.27min.

Remontada Messiego: Granada 1-2 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 2-1 z Granadą. W 25. minucie spotkania, gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ighalo, któremu asystował były zawodnik katalońskiej drużyny, Nolito. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Leo Messi wyrównał wynik meczu. W 73. minucie Argentyńczyk ponownie wpisał się na listę strzelców i dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Mecz z Granadą zapowiadał się na dość ciężką przeprawę. FC Barcelona miała wystąpić w dość rezerwowym składzie. W pamięci pozostawał też niedawny mecz zespołu Granady z Realem Madryt, którzy wygrali 1:0 po samobójczej bramce Cristiano Ronaldo. Stadion wypełniony po brzegi miał być dwunastym zawodnikiem gospodarzy.

Pierwsza okazja już w 5. minucie, bardzo ładne zagranie Messiego, jednak słabe przyjęcie Alexisa spowodowało, że piłkę wyłapał bramkarza gospodarzy. W rewanżu dośrodkowanie z prawej strony boisko i strzał Nolito wybroniony przez Valdésa. Na początku gra Barçy wyglądała dość chaotycznie i niedokładnie.

Kolejne ożywienie kilka minut później. Świetna piłka od Fàbregasa, Dani Alves bije mocną piłkę wzdłuż pola karnego jednak wydaje się, że nieco za plecy wszystkich zawodników. Pierwsze 20 minut minęło bez zmiany rezultatu gry, widoczne było, że drużyna Granady jest słabsza, jednak mało dokładna gra Barçy powodowała, że kibice nie oglądali ani jednej bramki.

Kolejne świetne podanie Messiego do Alexisa, ale ten znów zbyt długo zwleka i bramkarz interweniuje. W odpowiedzi akcja Granady i bramka Ighalo. Dośrodkowanie z prawej strony, spóźniony Adriano nie przykrył Nolito, który podaje piłkę do Ighalo, a ten, znajdując się na pozycji spalonej zdobywa bramkę. Sędzia jednak wskazuje na środek boiska i od 27. minuty gospodarze prowadzą 1:0.

Barcelona kolejnymi akcjami biła głową w czerwono-biały mur. W 25. minucie Siqueira fauluje Pedro i otrzymuje żółty kartonik. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Leo Messi, jednak jego strzał nie sprawił większych kłopotów Toño.

Kolejna akcja Barcelony. Świetne podanie Mascherano do Alvesa ten zgrywa do Thiago, który odgrywa do Messiego, jednak na wysokości zadania stanął ponownie Toño. W międzyczasie zmiana, boisko z powodu urazu musiał opuścić Adriano, w jego miejsce wszedł Jordi Alba. Z minuty na minutę mecz coraz bardziej się wyrównywał, Granada stwarzała sobie kolejne akcje, a Barça nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. W pierwszej połowie jeszcze kolejne strzały oddawali Messi, Alves i… Aranda, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Duma Katalonii nie wprowadziła żadnych zmian personalnych w przerwie, zmiany jednak taktyczne były konieczne jeśli drużyna nie chciała tracić punktów w tym meczu.

Zaskakujące uderzenie Fàbregasa, strzał przed siebie odbija Toño, a to wykorzystuje bezlitośnie Messi i dobija piłkę, zdobywając tym samym gol numer 300 w Barcelonie. Kolejna piękna akcja Barcelony i bramka, jednak sędzia odgwizduje niesłusznego spalonego.

Po golu Barça złapała wiatr w żagle i zaczęła grać wysokim pressingiem, co kończyło się częstymi stratami piłki zawodników Granady i kolejnymi akcjami gości. W 60. minucie druga zmiana w zespole Dumy Katalonii, boisko opuścił Alexis, a w jego miejsce pojawił się młodziutki Tello.

To co przyniosło pierwszą bramkę, prawie dało prowadzenie Barcelonie. Strzał z dystansu Pedro ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Toño i rezultat wciąż bez zmian. W kolejnej akcji, znów gol dla Barçy i po raz kolejny odgwizdany został spalony i prawdopodobnie po raz kolejny niesłusznie.

W 72. minucie rzut wolny z 23 metrów, z przerwy skorzystał Roura, który na boisko wpuścił Andrésa Iniestę, który zastąpił Pedro. Rzut wolny jednak wykorzystał nie kto inny jak Leo Messi, który bezpośrednio z rzutu wolnego daje prowadzenie Barcelonie. W ostatnich 10 minutach swoje dwie okazje miał Tello, jednak brakowało mu skuteczności.

Końcówka bardzo dobra w wykonaniu ambitnej Granady, jednak akcji nie udało się wykończyć w skuteczny sposób. Barça w opałach. Strzał w doliczonym czasie gry Brahimiego ląduje na bocznej siatce. W rewanżu akcja Messiego, jednak tym razem Toño nie daje się zaskoczyć. Na sam koniec uderzenie oddaje Iniesta, jednak strzał ląduje na bocznej siatce. Sekudnę później sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Barça wyszła zwycięsko z kolejnego emocjonującego spotkania. Z pewnością są to cenne punkty, które przybliżają nas do kolejnego tytułu mistrzowskiego. Poradziliśmy sobie w zasadzie bez naszych głównych playmakerów – Xaviego i Iniesty. Martwi jednak, że ciężar zdobywania bramek leży cały czas tylko na Messim. Zawodnicy, którzy mieli odpocząć odpoczęli i czeka nas ciekawe spotkanie w środę w Lidze Mistrzów.

Granada 1-2 FC Barcelona

25″ Ighalo 1-0 (asysta Nolito)