31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.2godz.29min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Ten zespół zawsze reagował

Roura: Ten zespół zawsze reagował

Na dzisiejszej konferencji prasowej pojawił się Jordi Roura, który jest przekonany, że piłkarze FC Barcelony są w stanie odrobić straty z pierwszego meczu z AC Milan oraz podkreślił, że drużyna skupia się teraz na Sevilli.


Sobotni mecz jest ważny dla innego etapu w lidze i do odzyskania dobrych wrażeń”, powiedział Jordi Roura. Ponadto stwierdził: „Musimy skupić się na grze w Sewilli i nic więcej. To prawda, że przeciw AC Milan brakowało nam trochę więcej spójności” i dodał: „Milan jest zamkniętą sprawą, będziemy rozmawiać podczas gry w rewanżu„.

 

Reakcja


Na temat nastroju drużyny, Roura wyjaśnił: „To normalne, że są zdenerwowani. Wynik nie jest korzystny i oni są pierwszymi, którzy o tym wiedzą. Nic dziwnego, że pojawiła się krytyka”. Jednak uważa, że to co miało miejsce w środę nie będzie miało wpływu na zespół: „Co tak naprawdę jest ważne, to to jaka jest reakcja zespołu. Zawsze byli oni znani z dobrej reakcji. Jestem przekonany, że w następnych meczach będzie to widać”. „W sobotę będziemy na bardzo dobrym poziomie„, zauważył.

 

Stopniowy powrót Abidala


Roura wyjaśnił, że Abidal mimo otrzymania pozwolenia na grę, nie będzie natychmiast znajdował się w składzie: „To będzie w najbliższych tygodniach, ponieważ jest to proces długotrwałyMusimy zobaczyć jak sprawuje się fizycznie i kiedy będzie mógł pojawić się na boisku, aby konkurować z innymi. Jego fizyczna ewolucja oznaczać będzie jego status przydatności”.

 

Na temat Davida Villi, który w ostatnim tygodniu cierpiał na kolkę nerkową, Jordi Roura powiedział: „pracował bardzo dobrze w tym tygodniu i jest kolejną opcją dla drużyny”.

 

Kibice na Camp Nou

 

Na zakończenie, trener zaapelował do fanów, aby ci wypełnili Camp Nou po brzegi w środę podczas meczu z Realem Madryt. Niesprzyjające na pewno będzie to, że spotkanie rozpocznie się o 22:00 i spodziewa się niskich temperatur. Jest on jednak przekonany, że kibice nie porzucą drużyny i będą ją wspierać podczas najbliższych spotkań: „Fani są dla nas podstawowi, a w następnych meczach na pewno będzie frekwencja”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 

mainXX:/2013/02/roura-ten-zespol-zawsze-reagowal/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.