31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.14godz.22min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Strategiczne przygotowania Barçy

Marc Bartra, Pinto, Mascherano, Villa, Pedro, AlbaFC Barcelony już zaczyna myśleć o tygodniu z dwoma spotkaniami z Realem Madryt, z którego ten pierwszy jest o wiele bardziej ważniejszy. Od wyniku na Camp Nou będzie zależało, kto awansuje do finału Copa del Rey. W ligowym meczu będzie można jedynie powiększyć przewagę nad odwiecznym rywalem.


Jutrzejsze spotkanie ma ogromne znaczenie strategiczne, ponieważ wyeliminowanie Realu Madryt oznaczałoby, że Królewscy pozostaliby w walce o jedynie jedno trofeum – Ligę Mistrzów. Nic dziwnego, że Leo Messi po spotkaniu z Sevillą powiedział: „W sumie myślę, że w chodzimy w dobrą grę moją i zespołu, aby przejść do finału”.

 

Wczoraj miała miejsce sesja treningowa regeneracyjna po ligowym spotkaniu z Sevillą, które było dla piłkarzy FC Barcelony jak przymusowe zadanie domowe. Teraz jednak nadchodzą priorytety. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1-1, co minimalnie faworyzuje Katalończyków.

 

Mecz ten jednak nie zakończył się w normalnej atmosferze, bo każdy pewnie pamięta oskarżenia w stronę Leo Messiego, które mówiły o obrażaniu między innymi Karanki czy Arbeloi. Mimo tego wszystkiego, FC Barcelona pozostała drużyną w całości.

 

Wydaje się, że jedynym piłkarzem, z którego nie będzie mógł skorzystać Roura ,będzie Adriano, który wczoraj trenował indywidualnie w Sant Joan Despí. Niewiadomą jest natomiast, czy trener zdecyduje się na Ceska, który odpoczywał z Sevillą, czy na Villę, który w tym meczu grał bardzo dobrze.

 

Pewne jest jednak to, że w składzie nie zabraknie takich piłkarzy, jak Pinto, Alves, Puyol, Piqué, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro i Messi. Zawodnicy będą jeszcze mieli dwa treningi, aby przygotować się w pełni do tego meczu. Pierwszy z nich już dziś, drugi w dniu spotkania na Camp Nou.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/02/strategiczne-przygotowania-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.