5dn.6godz.32min.

Trzecia porażka z rzędu: Ponferradina – Barça B 3:2

Wczoraj Barcelona B rozegrała kolejne spotkanie ligowe. Tym razem na podopiecznych Eusebio czekał wyjazd na mecz z Ponferradiną. Niestety Katalończycy ponieśli trzecią porażkę z rzędu i pomimo tego, że prowadzili po bramce Deulofeu przegrali 2:3.

Już przed meczem wiadomo było, że to spotkanie nie będzie należało do łatwych. Mocno osłabiona Barcelona B grała na terenie zespołu, który na własnym stadionie spisuję się bardzo dobrze. Zapewne dla wielu nie będzie to zaskoczeniem, ale od początku meczu przewagę mieli goście, którzy byli bardziej aktywni. Grimaldo i Luis Alberto, byli tymi piłkarzami, którzy jako pierwsi mogli wpisać się na listę strzelców. W 25. minucie dzięki Deulofeu goście wyszli na prowadzenie, wspomniany zawodnik wykazał się sprytem i dobrze przedostał się w pole karne gospodarzy.

Gospodarze chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu, wysoka gra sprawiała, że podopieczni Eusebio zaczęli mieć kłopoty. Pod koniec pierwszej połowy błąd Oiera wykorzystał Jonathan Rui. Druga połowa to drugi gol dla gospodarzy ponownie po błędzie Oiera. W 53. minucie meczu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Moreno po złym piąstkowaniu bramkarza Dumy Katalonii. Dziesięć minut później ponownie Moreno zdobył bramkę, po bardzo ładnej akcji, w której przebiegł połowę boiska.

Barcelona B nie miała już czego bronić i musiała zaryzykować. Eusebio, widząc co się dzieje, wprowadził ofensywnych graczy, a konkretnie Espinosę, Femeníę i Romána. Zmiany przyniosły częściowy efekt, bo Deulofeu zdobył bramkę z rzutu karnego i był to jego 12. gol w tym sezonie. Do końca wynik meczu się nie zmienił i Barcelona B przegrała trzeci mecz z rzędu.

Ponferradina: Santamaria, Carpio, Samuel, Carlos Ruiz, Mayor, Lafuente (Wellington, min. 90), Joni, Alan, Acorán (Saúl Fernández, min. 68), Ivan Moreno (Jozabed, min. 74) i Nano.

Barcelona B: Olazábal, Balliu, Lombán (Joan Àngel Román, min. 69), Sergi Gómez (Espinosa, min. 80), Planas, Gus Ledes, Rafinha, Luis Alberto, Grimaldo, Deulofeu, Dongou (Kiko Femenía, min. 80).

Gole: 0:1 Deulofeu (min. 25), 1:1 Jonathan (min. 44), 2:1 Iván Moreno (min. 53), 3:1 Iván Moreno (min 63); 3:2 Deulofeu (min. 86 Penal)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/02/trzecia-porazka-z-rzedu-ponferradina-barca-b-3-2/