3dn.6godz.46min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Valverde nie przegrał z Barceloną od 2005 roku

Trener Valencii był niepokonany w pięciu ostatnich ligowych starciach przeciwko FC Barcelonie.

Trener nie przegrał z Barceloną od 2005 roku, kiedy to przegrał 0:2 w derbach Barcelony. W tamtym spotkaniu bramki zdobyli – Portugalczyk Deco i Francuz Giuly. Wtedy to właśnie Valverde zasiadał na ławce trenerskiej Espanyolu.

W pięciu ostatnich ligowych spotkaniach z drużynami Espanyolu i Villarrealu, trener wywalczył jedno zwycięstwo i cztery remisy, a w tym siedem goli strzelonych i pięć straconych.

Ta niezwykła passa w zasadzie rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to Espanyol wygrał 3:1, a mecz rewanżowy na Camp Nou zakończył się remisem 2:2.

W następnym sezonie – 2007/2008, oba mecze zakończyły się remisem – jednobramkowym na Montjuïc i bezbramkowym na Camp Nou.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2010 roku, w swoim jedynym spotkaniu przeciwko Barcelonie, jako trener Villarrealu, ponieważ trener został odwołany ze swojego stanowiska w połowie sezonu. Wtedy to pierwszy gol zdobyty w siódmej minucie przez Pedro został wyrównany przez Davida Fustera w drugiej połowie.

Źródło: Sport.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/02/valverde-nie-przegral-z-barcelona-od-2005-roku/