Zapadł wyrok w sprawie Laporty i siedmiu dyrektorów

Zapadł wyrok w sprawie Laporty i siedmiu dyrektorów

Sąd Najwyższy orzekł na korzyść socio Vicença Pla, który złożył wniosek, a przeciwko Laporcie i innym siedmiu dyrektorom, będą teraz musieli wypłacić sumę 23,2 milionów euro, ponieważ nie spełnili  określonych gwarancji w 2006 roku przed wyborami na prezydenta Barçy. Wyrok Sądu Najwyższego potwierdza orzeczenie Audiencia Provincial, który stwierdził już, że nieregularności istniały w zarządzie Laporty w lecie 2006 roku, związane były one z  wykonywaniem czynności bez spełnienia odpowiednich wymogów niezbędnych do objęcia takiego stanowiska zgodnie z ustawą o sporcie.

 

Byli dyrektorzy o których mowa to Alfons Godall, Jaume Ferrer, Alfonso Castro, Joan Boix, Josep Cubells, Rafael Yuste, Albert Perrín oraz oczywiście Joan Laporta. Każdy z nich ma obowiązek wydać poręczenia na kwotę 2,9 milionów euro. Wyrok ten nie oznacza, że ma być wykonany natychmiast, tylko muszą oni udowodnić, że dysponują majątkiem i/lub złożyć depozyty wystarczające, aby wypełnić tę kwotę, jeżeli byłoby to konieczne.

 

Gwarancję będą realizowane tylko w przypadku gdy powództwo w sprawie odpowiedzialności, które postanowiło przeprowadzić klub upoważniony przez Asamblea de Compromisarios del FC Barcelona przeciwko Laporcie i pozostałym dyrektorom, stwierdzi, że straty nastapiły, gdy za czasów ich rządów.

 

Źródło: Mundodeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB