24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
25dn.18godz.54min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal uczestniczył w meczu przeciwko Istres

Abidal uczestniczył w meczu przeciwko Istres

Obrońca FC Barcelony, Éric Abidal, wraz z Jonathanem dos Santosem, zagrali dziś w treningowym spotkaniu pomiędzy zespołem rezerw a francuskim Istres (Ligue 2). Doktor Ricard Pruna powiedział w sobotę, że jego ponowne pojawienie się na boisku jest blisko, a dziś stało się to faktem.


Éric Abidal i Jonathan dos Santos, dwaj piłkarze pierwszej drużyny, którzy nie udali się na zgrupowania reprezentacji narodowych, uczestniczyli w spotkaniu treningowym pomiędzy rezerwami a Istres – francuska Ligue 2. Obaj zagrali po 65 minut w Ciutat Esportiva. Pinto nadal pracował na innym boisku.

 

Dla Abidala było to pierwsze spotkanie, mimo że jedynie treningowe, po powrocie z bardzo długiej przerwy. Przypominamy, że francuski obrońca otrzymał zielone światło od sztabu medycznego w dniu 21 lutego. Niemal rok temu był poddany przeszczepowi wątroby.

 

„Jest blisko


W ubiegłym tygodniu, kiedy to odbyła się konferencja prasowa z udziałem doktora Pruny i doktora Cugata, ten pierwszy mówił o stanie zdrowia i powrocie na boisko Abidala: „Absolutorium to bardzo ważny krok, ponieważ był to konsensus wśród lekarzy, którzy przeszczepili mu wątrobę w Clínic, oraz sztabu medycznego klubu i ludzi, którzy są blisko niego. Danie absolutorium po chorobie nie jest czymś łatwym. Stąd stwierdzono, że trenerzy mogą podnosić intensywność ćwiczeń prowadzonych z grupą, a prawdą jest, że coraz lepiej się asymiluje. Zawodnik, krok po kroku, będzie zmniejszał różnice między nim a kolegami”.

 

Nikt nie może powiedzieć dokładnie, kiedy będzie on ponownie mógł zagrać, ale poziom umysłu jest dobry, bo widzi, że ma jeszcze tylko trochę do przejścia. Myślę, że to nie potrwa długo, aby otrzymać powołanie. Zależy od specyfikacji trenerów, jednak uważam, że jest blisko”, mówił Pruna.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.