Arteta: Pep był główną postacią na boisku

Arteta: Pep był główną postacią na boisku

Mikel Arteta, jeden z najlepszych asystentów Premier League wyjawia swoje gusta, a między innymi, opowiada o swoim szacunku do Pepa Guardioli jako piłkarza.

 

Pomocnik Arsenalu mówi, że kiedy był jeszcze dzieckiem, jego ulubionym piłkarzem był „Pep Guardiola, ponieważ był nie tylko świetnym piłkarzem, ale także genialnym przywódcą i główną postacią na boisku”.

 

W wywiadzie dla Sky Sports, Arteta wyjawia także, że najbardziej utalentowanym piłkarzem z jakim miał przyjemność grać był Ronaldinho. „Gdybym próbował robić z piłką te rzeczy, które robił Ronaldinho, skończyłoby się to kontuzją”, powiedział piłkarz.

 

Baskijski pomocnik twierdzi też, że kiedy był młodszy, jednym ze sportów, który także bardzo mu imponował był tenis: „Musiałem zdecydować pomiędzy tym, czy chcę zostać profesjonalnym piłkarzem, czy też tenisistą. To była trudna decyzja. Bardzo lubię tenis”.

 

Na koniec Arteta opowiedział o chwili, w której został piłkarzem: „Kiedy miałem 15 lat, klub skontaktował się ze mną. Wytłumaczyłem, że chcę się rozwijać jako zawodnik. Po chwili umieszczono mnie w tej samej grupie z Xavim i Iniestą, którzy wtedy byli wschodzącymi gwiazdami. To był dla mnie wielki komplement”, podsumował.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB