Autorzy „Cant del Barça” wyróżnieni

Autorzy „Cant del Barça” wyróżnieni

Klub wyraził swoje uznanie dla Josepa Marii Espinàsa i Jaume Picasa, autorów tekstu oraz Manuela Vallsa, kompozytora. „Hymn się przyjął. Jest bardzo ładny”, powiedział Espinàs.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Deportivo na Camp Nou zostali uhonorowani twórcy „Cant del Barça„, która stała się oficjalnym hymnem klubu. Tekst został napisany przez Josepa Marie Espinàsa i Jaume Picasa, a muzykę skomponował Manuel Valls. Espinàs, który jako jedyny z całej trójki jest żywy, został uhonorowany przez klub i fanów. 

 

Prezydent klubu, Sandro Rosell, wręczył mu pamiątkową koszulkę z jego nazwiskiem. W uroczystości wzięli także udział, wdowa po Picasie, syn Manuela Vallsa, były prezydent Agusti Montal i Antonio Ros-Marbá, dyrygent i jedna z osób, która w dużym stopniu przyczyniła się do powstania hymnu. „Staraliśmy się, żeby hymn był łatwy do zrozumienia i silnie akcentowany. Spędziliśmy wiele czasu nad tym, cieszy nas, że się przyjął”, przyznał Espinàs dla BarçaTV.

 

Miał on także okazję do powiedzenia kilku słów przed rozpoczęciem meczu: „To było prawie 40 lat temu, kiedy zarząd klubu stwierdził, że Barça potrzebuje hymnu. Chciałbym szczerze pogratulować panu Agusti Montal za jego pomysł, który został realizowany także w kolejnych latach, dziękuję także prezydentowi Rosellowi i jego zarządowi za publiczne przypomnienie autorów tego hymnu. Ani Jaume Picas ani kompozytor, Manuel Valls nie mogą dziś osobiście podziękować, więc pozostaje mi spełnić ten obowiązek. Bardzo dziękuję Barçy. „Cant del Barça” reprezentuje oprócz wielkiego klubu, Barcelonę i Katalonię na całym świecie. Mieliśmy okazję widzieć grupę japońskich kibiców śpiewających w języku katalońskim. Wszyscy reprezentujemy to co kochamy, to co czujemy. Jestem niezwykle szczęśliwy, że będę mógł tu razem z wami wszystkimi zaśpiewać i mieć nadzieję, że nigdy nie zapomnimy: „Tots units fem força„. Visca el Barça”.

 

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB