04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.41min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça odwołuje się od kary dla Valdésa

Barça odwołuje się od kary dla Valdésa

Barcelona przedstawi swój wniosek Komitetowi Apelacyjnemu w celu zredukowania kary czterech meczów zawieszenia dla bramkarza Victora Valdésa.

 

Komitet ligowy wierzy, że pomimo tego, iż komentarze bramkarza nie były bezpośrednimi wulgaryzmami, były oznaką braku szacunku oraz obraźliwe, dlatego też zadecydowano o karze czterech meczy zawieszenia.

 

Wpis przedstawiony przez komitet wygląda następująco: „Obrażanie, bycie wulgarnym oraz bezpośrednie obelgi wobec sędziego, asystentów, czwartego asystenta, trenerów lub władz, będą karane zawieszeniem na od czterech do dwunastu spotkań”.

 

Władze FC Barcelony uważają, że powinna zostać ustanowiona kolejna zasada, ponieważ wierzą, że komentarze Victora powinny być traktowane jedynie jako brak szacunku i w związku z tym kara powinna być krótsza. Valdés podbiegł do sędziego Miguela Ángela Péreza Lasy w środku boiska zaraz po finałowym gwizdku sobotniego starcia Realu Madryt z Barçą. Bramkarz powiedział Pérezowi: „Zakorkowaliście spotkanie” oraz „powinniście się wstydzić”. Następnie kontynuował swoje wypowiedzi w tunelu.

 

Jeśli kara zostanie utrzymana, nie będzie on mógł zagrać w ligowych meczach z Deportivo La Coruña, Rayo Vallecano, Celtą de Vigo and Mallorcą. José Manuel Pinto będzie będzie wówczas jego zastępcą na te cztery mecze, pod warunkiem, że klubowi nie uda się skrócić kary.

 

Źródło: Marca.com

mainXX:/2013/03/barca-odwoluje-sie-od-kary-dla-valdesa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.